У тварин є регуляторні системи, які забезпечують узгоджене функціонування організму тварин як єдиної цілісної біологічної системи. 
 
Нервова система — аналізує інформацію, що надходить від навколишнього середовища і власних внутрішніх органів, забезпечує реакцію на цю інформацію. У більшості тварин складається із центральної та периферійної частин. У хребетних тварин до складу центральної нервової системи входять головний і спинний мозок, а до периферійної — нерви, що від них відходять. Головний мозок координує діяльність усіх органів та забезпечує складні форми поведінки.
 
Сенсорна система — система органів чуттів — сприймає інформацію від навколишнього середовища.
 
Ендокринна система — включає залози, які називають ендокринними. Вони виробляють біологічно активні сполуки — гормони, що надходять у кров, лімфу або порожнинну рідину. Ними транспортуються до відповідних органів. Гормони впливають не на будь-який орган або тканину, а лише на ті, клітини яких мають спеціальні рецептори.
 
Більшості тварин притаманна досконала нейрогуморальна регуляція життєвих функцій. Тобто одні й ті самі процеси життєдіяльності одночасно перебувають під контролем як нервової системи, так і біологічно активних речовин — гормонів і нейрогормонів. При цьому нервова і ендокринна системи тісно взаємодіють між собою: нервова система регулює діяльність ендокринної, а гомони, які виробляють ендокринні залози, впливають на роботу нервової.
 
Імунна система слугує для захисту організму від різноманітних збудників захворювань або чужорідних для нього хімічних сполук. Вона забезпечує імунітет: сукупність захисних механізмів, які дають змогу розпізнавати чужорідні для організму чинники: збудників різноманітних захворювань (вірусів, бактерій, грибів, тварин) або речовини (наприклад, токсичні для нього).
 
Діяльність регуляторних систем спрямована на підтримання гомеостазу: відносної сталості складу і властивостей внутрішнього середовища організму. Що краще виражена здатність організму підтримувати гомеостаз, то легше йому виживати за зміни умов середовища існування.
 
Отже, тіло тварин складається з органів, які утворюють системи органів: опорно-руховий апарат, покривну, травну, кровоносну, дихальну, видільну, нервову, сенсорну (органів чуття), статеву, ендокринну та імунну. Узгоджену роботу всіх систем органів забезпечують регуляторні системи (нервова, ендокринна та імунна).
Джерела:
Біологія: підруч. для 7-го кл. закл. заг. серед. освіти / Балан П.Г., Кулініч О.М., Юрченко Л.П. — Київ: Генеза, 2024. с. 139-144.
Біологія: підруч. для 7-го кл. зал. заг. серед. освіти / Задорожний К., Ягенська Г., Павленко О., Додь В. — Київ: Освіта, 2024. с. 130-137.
Біологія: підруч. для 7-го кл. зал. заг. серед. освіти / Андерсон О.А., Вихренко М.А., Чернінський А.О., Андерсон А.О. — Київ: Школяр, 2024. с. 128-133.
Біологія: підруч. для 7-го кл. закл. заг. серед. освіти / Горобець Л.В., Кокар Н.В., Кравець І.В. Жирська Г.Я. — Тернопіль: Астон, 2024. с. 175-178.