У тварин травлення є початковим етапом обміну речовин. Під час травлення їжа в більшості тварин зазнає спочатку механічного подрібнення. Наприклад, черевоногі молюски роблять це за допомогою язика з терткою, хребетні використовують зуби, рогові щелепи, дзьоб. У тварин, які живляться рідкою їжею, подрібнення відсутнє. Наприклад, комарі, москіти, клопи, блохи, п'явки всмоктують поживні рідини за допомогою колючо-сисного ротового апарата або мускулистої глотки.
 
Далі подрібнена їжа зазнає хімічного розщеплення за допомогою ферментів. Ці активні речовини утворюються в травних залозах і виділяються в травну систему. Завдяки ферментам, складні речовини, якими є складні вуглеводи, жири й білки, перетворюються на прості сполуи з невеликою молекулярною масою. Отримані прості речовини в такому вигляді вже можуть проникати через стінки кишечника в кров у процесі всмоктування. Потім ці речовини транспортуються до клітин, проникають у них через клітинні мембрани та включаються в процеси побудови власних речовин та отрримання енергії для життєдіяльності організму.
Травлення тварин — це сукупність процесів, які здійснюють подрібнення й розщеплення їжі на прості речовини, що можуть всмоктуватися та брати участь у процесі обміну речовин.
Отже, основні етапи травлення:
  • механічна та хімічна обробка їжі;
  • всмоктування простих сполук;
  • транспорт простих поживних сполук;
  • засвоєння простих сполук;
  • видалення неперетравлених решток.
Джерела:
Біологія: підручник для 7 класу загальноосвітніх навчальних закладів / Валерій Соболь. —  Кам'янець-Подільський: Абетка, 2015. с. 154.