Рослина — це цілісний інтегрований організм, який утворений клітинами, що подібні між собою за будовою, функціями та походженням і формують тканини, а ті, у свою чергу, утворюють органи.
Орган — це частина тіла, він має своє місце розташування, будову та виконує відповідні функції.
До вегетативних органів належать корінь та пагін. Пагін утворений стеблом, листками та бруньками, які також є вегетативними органами.
Генеративні органи — квітка, яка в результаті запилення, а згодом і запліднення формує ще два генеративних органи — плід із насінинами.
Пагін — зазвичай надземна частина рослини, що складається з листків та стебла, на якому розташовані бруньки (зачатки нових пагонів). Основна функція — забезпечення процесу фотосинтезу і транспорту речовин.
Корінь — підземна частина рослини. Основна функція — забезпечення рослини водою і потрібними речовинам з ґрунту та транспортування речовин.
Тканина — це сукупність клітин, однакових за будовою, функціями та походженням, із міжклітинною речовиною або без неї. Наука, яка вивчає будову й функції тканин — гістологія.
Джерела:
Біологія: підруч. для 7-го кл. зал. заг. серед. освіти / Горобець Л.В., Кокар Н.В., Кравець І.В., Жирська Г.Я. — Тернопіль: Астон, 2024. с. 76.
Біологія: підруч. для 7-го кл. зал. заг. серед. освіти / Задорожний К., Ягенська Г., Павленко О., Додь В. — Київ: Освіта, 2024. с. 78-79.