Рослина — це цілісний інтегрований організм, який утворений клітинами, що подібні між собою за будовою, функціями та походженням і формують тканини, а ті, у свою чергу, утворюють органи.
Орган — це частина тіла, він має своє місце розташування, будову та виконує відповідні функції.
Усі органи рослини поділяються на вегетативні та генеративні (репродуктивні).
 
До вегетативних органів належать корінь та пагін. Пагін утворений стеблом, листками та бруньками, які також є вегетативними органами.
 
Генеративні органиквітка, яка в результаті запилення, а згодом і запліднення формує ще два генеративних органи — плід із насінинами.
 
Пагін — зазвичай надземна частина рослини, що складається з листків та стебла, на якому розташовані бруньки (зачатки нових пагонів). Основна функція — забезпечення процесу фотосинтезу і транспорту речовин.
 
Корінь — підземна частина рослини. Основна функція — забезпечення рослини водою і потрібними речовинам з ґрунту та транспортування речовин.
Тканина — це сукупність клітин, однакових за будовою, функціями та походженням, із міжклітинною речовиною або без неї. Наука, яка вивчає будову й функції тканин — гістологія.
Джерела:
Біологія: підруч. для 7-го кл. зал. заг. серед. освіти / Горобець Л.В., Кокар Н.В., Кравець І.В., Жирська Г.Я. — Тернопіль: Астон, 2024. с. 76.
Біологія: підруч. для 7-го кл. зал. заг. серед. освіти / Задорожний К., Ягенська Г., Павленко О., Додь В. — Київ: Освіта, 2024. с. 78-79.