Комаха з повним перетвореннямметаморфозом) проходить у своєму розвитку чотири стадії: яйце — личинка — лялечка — доросла комаха (імаго).
Зверни увагу!
Ряди комах з повним перетворенням: метелики (лускокрилі), жуки (жорсткокрилі), двокрилі, перетинчастокрилі, блохи.
Більшості видам комах властивий саме розвиток з повним перетворенням. У комах з повним перетворенням (метеликів, жуків, мух, ос, мурах) личинки зовсім не схожі на дорослих особин.
 
У них відсутні складні очі (є тільки прості очі, або органи зору зовсім відсутні), часто відсутні вусики, немає крил; тіло найчастіше червоподібне (наприклад, гусінь метеликів).
У комах з повним перетворенням личинки часто живуть зовсім в інших місцях і живляться іншою їжею, ніж дорослі комахи. Це виключає конкуренцію між різними стадіями одних і тих же видів.

Личинки комах з повним перетворенням декілька разів линяють, ростуть і, досягнувши граничних розмірів, перетворюються на лялечку (яка, зазвичай, є нерухомою). Лялечка перетворюється на дорослу комаху.
 
Повне перетворення підписи.png
Ряд Метелики (Лускокрилі)
Метелики відрізняються від інших комах, в основному, двома ознаками: їх тіло покрито лусками, та сисним ротовим апаратом, який є згорнутим спіраллю.
 
Метеликів називають лускокрилими, оскільки на крилах у них знаходяться дрібні хитинові лусочки. Вони заломлюють падаюче світло, створюючи химерну гру відтінків.
 
Забарвлення крил метеликів допомагає їм упізнавати один одного, маскує у траві і на корі дерев або попереджає ворогів, що метелик є неїстівним.
 
бабочки.jpg
 
Ротовий апарат у метеликів сисний — це згорнутий у спіраль хоботок. Харчуються метелики нектаром квітів.
У личинок метеликів (гусениці) — гризучий ротовий апарат, вони (найчастіше) харчуються тканинами рослин.

Коли гусінь перетворюється на лялечку, деякі види можуть виділяти шовкові нитки. Шовкова нитка виділяється особливою залозою, яка розташована на нижній губі гусениці.
 
Тутового шовкопряда люди розводять для отримання шовкових тканин (це єдина комаха, яка не зустрічається у природі у дикому стані).
 
кокон шовкопряда.jpg
Кокони шовкопряда
  
дорослий шовкопряд.jpg
Дорослий тутовий шовкопряд
Ряд Жуки (Твердокрилі)
У представників цієї групи — дві пари крил. Перша пара — перетворена на тверді надкрила, прикриває другу пару перетинчастих крил, за допомогою яких тварини літають. Ротовий апарат — гризучий.
Серед жуків є багато рослиноїдних, проте є і хижаки, і падальники.
Жуки живуть у наземно-повітряному середовищі (на рослинах, поверхні землі, у ґрунті) та у воді.
Личинки жуків бувають і дуже рухливими хижаками, що живуть відкрито, і малорухомими, схожими на черв'яків, що живуть в укриттях і харчуються рослинами, грибами, іноді залишками організмів, що розкладаються.
 
хрущ_розвиток_підписи.jpg
Періоди розвитку хруща
Ряд Двокрилі
Ці комахи мають тільки одну пару перетинчастих крил. Друга пара (дзижчальця) сильно редукована, перетворена на органи рівноваги і служить для стабілізації польоту. До цієї групи належать комарі і мухи.
 
Вони мають колючо-сисний або лижучий ротовий апарат. Деякі двокрилі харчуються пилком і нектаром квітів, зустрічаються серед них хижаки і кровосисні форми. Личинки можуть жити у різноманітних місцях — у воді, ґрунті, організмах тварин і рослин.
 
періоди_комара підписи.jpg
Періоди розвитку комара
Ряд Перетинчастокрилі
Група включає таких добре відомих комах, як джмелі, оси, бджоли, мурахинаїзники. У них є по дві пари перетинчастих крил (у деяких крила відсутні). Ротовий апарат — гризучий або гризучо-лижучий. Багато представників цього ряду є суспільними комахами.

мурашка періоди підписи.jpg 
Періоди розвитку мурах
Ряд Блохи
Ряд Блохи включає паразитичних комах, які смокчуть кров у гризунів, інших ссавців та людини. У них колючо-сисний ротовий апарат, відсутні крила. Задні ноги у бліх — стрибальні. Блохи надзвичайно небезпечні тим, що можуть бути переносниками збудників різних захворювань.
 
блоха_підписи.jpg
Періоди розвитку блохи
Джерела:
http://lysien.at.ua