Велику групу вищих рослин становлять вищі спорові рослини. Свою назву ці рослини дістали тому, що їхнє нестатеве розмноження та розселення відбувається за допомогою нерухомих спор.
 
Вищі спорові рослини є збірною групою рослин, яка об'єднує мохоподібні (мохи та схожі на них рослини) і судинні спорові рослини (плауни, хвощі, папороті). Ці дві групи наземних рослин походять від зелених водоростей але, ймовірно, утворилися незалежно одна від одної.
 
Спільною рисою для них є те, що для статевого розмноження їм потрібна вода, у якій можуть рухатися статеві клітини (хоча б у вигляді окремих крапель). Деякі з цих рослин (передусім мохи) не мають коренів, у інших корені тільки додаткові або бічні. Більшість сучасних спорових рослин є травами. А от серед викопних представників було багато дерев.
 
Характерні риси вищих спорових рослин:
    • наявність тканин; 
    • наявність органів;
    • індивідуальнний розвиток починається із зародка;
    • наявність багатоклітинних органів розмноження;
    • чергування статевого і нестатевого покоління;
    • заплідення залежить від наявності води.
Суттєвою відмінністю є те, що в життєвому циклі мохоподібних переважає статеве покоління (гаметофіт), тоді як у всіх інших груп — нестатеве (спорофіт). У плаунів, хвощів і папоротей добре розвинені провідні тканини, які утворюють систему судин (тому їх і називають судинними рослинами). 
 
Вищі спорові рослини поширені в різних кліматичних умовах: більшість мешкає на вологих ділянках суходолу, хоча певні види трапляються навіть у пустелях.
Джерела:
Біологія: підруч. для 7-го кл. зал. заг. серед. освіти / Задорожний К., Ягенська Г., Павленко О., Додь В. — Київ: Освіта, 2024. с. 104-105.
Біологія: підруч. для 7-го кл. закл. заг. серед. освіти / Балан П.Г., Кулініч О.М., Юрченко Л.П. — Київ: Генеза, 2024. с. 90.
Біологія: підруч. для 7-го кл. закл. заг. серед. освіти / Андерсон О.А., Вихренко М.А., Чернінський А.О., Андерсон А.О. — Київ: Школяр, 2024. с. 86-89.