Теорія:

У клітинах організму людини близько \(72\) % води (близько \(2/3\) маси тіла), \(28\) % входить до складу крові, лімфи, міжклітинної рідини.
Вода виконує транспортну, видільну, теплорегуляційну функції. Вона є середовищем для протікання хімічних реакцій і визначає фізичні властивості клітини. Потреба у воді у дорослої людини становить \(2\) - \(3\) л на добу. Вода надходить до організму з їжею і з рідинами (вода, чай, соки, та інші напої).
У клітинах тіла людини утворюється метаболічна вода (як продукт окиснення органічних сполук). Нормальний водний обмін передбачає рівновагу між кількістю поглиненої і виділеної води.
Виводиться вода з організму з потом, сечею, у вигляді водяної пари, через кишечник.
 
використання води організмом.jpg
 
Потреба у воді (спрага) викликає збудження питного центру у головному мозку (в гіпоталамусі), а задоволення спраги гальмує цей центр.
 
Мінеральні солі
— важлива складова частина організму людини. Солі беруть участь у підтримці рН внутрішнього середовища організму, процесах збудливості нервової і м'язової тканин, складають основу міжклітинної речовини кісткової тканини.
Щодня організм потребує солі Кальцію, Натрію, Калію, Феруму, Хлору, Фосфору та інших елементів.
Приклад:
солі Кальцію необхідні у процесі згортання крові, Калій і Кальцій беруть участь у механізмі м'язового скорочення, тощо.
Джерелом мінеральних солей є звичайні харчові продукти. Вони у достатній кількості містять усі необхідні організму мінеральні речовини, за винятком натрій хлориду (кухонної солі), який додають у їжу.
 
мікроелементи.jpg