Для того щоб не наступала небажана вагітність, використовують контрацепцію.
Контрацепція — це методи запобігання вагітності.
Методи контрацепції
Бар'єрні контрацептиви — найнадійніший метод контрацепції. Вони створюють непроникний бар'єр між яйцеклітиною і сперматозоїдом.
 
Бар'єрні методи контрацепції поділяють на такі види:
  • механічний (презервативи, діафрагма, шийковий ковпачок);
  • хімічний (свічки, креми, таблетки, піна, гелі) — ці засоби контрацепції мають сперміцидну дію, яка спрямована на знищення сперматозоїдів;
  • комбіновані — поєднують механічний і хімічний захист.
Найбільш відомими бар'єрними контрацептивами є презервативи. Вони захищають від небажаної вагітності, а також перешкоджають зараженню хворобами, які передаються статевим шляхом (гепатитом С, СНІДом та ін).
 
контрацептиви.png
 
Контрацептивні губки перешкоджають проникненню сперматозоїдів у канал шийки матки, затримуючи сперму і одночасно виділяючи сперміцид.
 
Гормональні протизаплідні засоби впливають на залози і перешкоджають овуляції. З фолікула не виходить зріла яйцеклітина, і сперматозоїдам нічого запліднювати.
 
таблетки.jpg
Широке поширення отримали внутрішньоматкові засоби контрацепціїспіралі. Використання спіралей не оберігає від запліднення, проте створює перешкоду для закріплення заплідненої яйцеклітини в стінку матки.
 
спіраль.jpg
 
Календарний метод — визначення передбачуваних днів менструального циклу, в які зачаття теоретично неможливо. Яйцеклітина потрапляє у фаллопієву трубу за \(14\) днів до початку менструації і зберігає здатність до запліднення всього \(24\) години, а тривалість життя сперматозоїда досягає \(5\) діб. Можна підрахувати, що найбільш ймовірно настання вагітності протягом \(6\) днів до і \(3\) днів після овуляції. Відмова від статевих відносин у цей час дозволяє уникнути запліднення і небажаної вагітності. Проте цей метод ненадійний, оскільки на менструальний цикл можуть впливати різні чинники (переїзди, стрес, тощо).
 
календар.jpg
Тест на вагітність
Тест дозволяє визначити настання вагітності на ранніх стадіях, коли вона ще ніяк не проявляється. В основі всіх тестів на вагітність лежить реакція на специфічний гормон, який утворюється в жіночому організмі при настанні вагітності. Цей гормон (і продукти його розпаду) можна виявити в сечі. Тест можна провести як в домашніх умовах, так і в лабораторії.
 
тест.jpg