Під імунітетом розуміють стійкість організму до інфекційних агентів і чужорідних речовин.
Імунна реакція — захисна реакція організму. У відповідь на вторгнення в організм чужорідних мікроорганізмів (антигенів) лімфоцити крові виробляють антитіла (імуноглобуліни), які розпізнають і знешкоджують їх.
Механізми імунітету захищають організм від інфекційних агентів (бактерій і вірусів), звільняють його від загиблих, пошкоджених клітин, та клітин, у яких відбулися певні видозміни.
Реакції імунітету є причиною відторгнення пересаджених органів і тканин.
Ускладнення при переливанні несумісної групи крові також пов'язані з імунними реакціями.
 
Органи, що беруть участь у забезпеченні імунітету:
  • центральні органи: вилочкова залоза (або тимус) і червоний кістковий мозок;
  • периферичні органи: лімфатичні вузли, мигдалики, селезінка, апендикс.
Центральні органи імунної системи
Вилочкова залоза, або тимус. Вона розташована за грудиною і добре розвинена лише у дитинстві. Вилочкова залоза — залоза внутрішньої секреції. У ній відбувається дозрівання і формування Т-лімфоцитів, які після цього набувають здатності розпізнавати певні антигени.

тимус.jpg 

У червоному кістковому мозку відбувається дозрівання і формування В-лімфоцитів, які набувають здатності розпізнавати певні антигени.
 
Периферичні органи імунної системи
Лімфатичні вузли формуються в місцях злиття декількох лімфатичних судин і є бар'єром для поширення інфекцій в організмі.
 
Мигдалини (орган у ротоглотці) — розпізнають мікроорганізми, які потрапляють в організм людини через рот і ніс, та розпочинають боротьбу з ними.
 
Селезінка є найбільшим лімфатичним вузлом в організмі — це найбільший орган імунної системи. Він виконує функцію фільтру, очищаючи і захищаючи кров від бактерій і регулює її згортання.
 
Група імунних клітин працює з апендиксом для захисту кишечнику від інфекцій (вроджені лімфоїдні клітини захищають апендикс від шкідливих бактерій).
 
Чинники, які послаблюють імунну систему:
  • шкідливі звички;
  • недостатня рухова активність;
  • нераціональне харчування;
  • забруднення навколишнього середовища:
  • стреси та депресивні стани;
  • психосоціальні конфлікти.
Джерела:
https://naurok.com.ua/prezentaciya-imunna-sistema-imunitet-81478.html