Найпоширенішою хворобою серця є ішемічна хвороба, яка виникає внаслідок порушення руху крові в коронарних артеріях. До звуження судин, що мають доставляти багату на кисень кров до серцевого м'яза, найчастіше призводять відкладення на їх стінках жироподібних речовин. Таким чином, порушується кровопостачання, ділянка серцевого м'яза перестає отримувати кисень і поживні речовини і відмирає (розвивається інфаркт). При найважчих інфарктах відбувається миттєва зупинка серця, і людина вмирає. Ознаками інфаркта є тривалий біль у грудях, зміни в кардіограмі.
 
інфаркт.png 
Аритмія — порушення ритмічності, сили і послідовності скорочень серцевого м'яза, які виникають внаслідок захворювань або порушення механізмів нервової регуляції роботи серця. 
 
аритмія.png
 
Аритмії зустрічаються досить часто і проявляються у пришвидшенні (тахікардія) або уповільненні (брадикардія) скорочень серця, у нападах серцебиття, тощо. Деякі види аритмії серця перебігають непомітно для хворого, інші — супроводжуються неприємним відчуттям серцевих «перебоїв».
 
тахікардія1.jpg
 
Іноді на світ з'являються новонароджені з вродженими вадами серця, які розвинулися ще до народження, в утробі матері. Ці порушення можуть зачіпати клапани серця (неможливість правильно відкриватися або закриватися).

клапан.jpg

Іноді зустрічаються отвори у перегородках між шлуночками або перегородках між передсердями. У результаті венозна кров частково змішується з артеріальною кров'ю. Людський організм не може нормально жити на тлі постійного браку кисню в артеріальній крові. Іноді ці отвори з віком заростають, але якщо цього не відбувається, то їх необхідно закривати хірургічним шляхом.
 
дефект.png
 
Ще один порок розвитку виражається у тому, що серце неправильно з'єднується з артеріями і венами.
 
неправильне_серце.jpg
 
У будь-якому з описаних випадків шкіра дітей стає синюшною, нігтьові ложа набувають блакитного відтінку. Діти повільно ростуть, відрізняються фізичної слабкістю і підвищеною стомлюваністю.
Хірурги-кардіологи навчилися виправляти \(80\) % усіх вроджених вад серця, і такі діти повертаються до нормального життя.