Клонування організмів (від грец. клон — гілка) — отримання багатьох ідентичних за формою і функціями генетично однакових нащадків однієї клітини або одного організму.
У випадку одноклітинних організмів цей процес є достатньо простим. Проте для клонування багатоклітинних організмів потрібно докласти значно більше зусиль, оскільки це є набагато важчим завданням. Крім того, такі клітини розвиваються дуже повільно у звичайних умовах. Основою клонування є явище тотипотентності.
Тотипотентність — здатність однієї клітини багатоклітинного організму давати початок цілому новому організму шляхом поділу.
Технологія пересаджування ядер соматичних клітин в яйцеклітину, з якої власне ядро було вилучене, й наступні вирощування та отримання організму набула широкого застосування як соматичне клонування. У \(1996\) році генетикам з Рослінського інституту, що біля Единбурга (Шотландія), вдалося створити першу в світі тварину шляхом клонування — легендарну вівцю Доллі. При цьому вчені використали клітину молочної залози дорослої вівці як донора ядра, з яйцеклітини вилучили власне ядро і замінили ядром клітини молочної залози однієї і тієї самої вівці. Потім виростили бластоцисту і пересадили її до матки тієї самої вівці. Ця вівця народила «доньку» на ім’я Доллі, яка була клоном материнського організму. Була також клонована трансгенна вівця Поллі з активним геном одного з чинників зсідання крові людини, при цьому продукт цього гена виділявся з молоком. Під час клонування кіз було створено ГМО, у яких активно працював ген людського тромбіну. Таким чином, клоновані трансгенні організми можуть слугувати живим «фармацевтичним заводом», який природним шляхом виробляє ті чи інші речовини, що їх використовують для лікування захворювань людини.
 
У клітинній інженерії розрізняють ще ембріональне клонування (пересадка ядер ембріональних клітин). Великий науковий інтерес становлять дослідження з утворенням химерних ембріонів шляхом поєднання бластомерів, взятих із зародків різних організмів. Вчені вже виростили перші в світі ембріони-химери, що складаються з клітин людини й свині. Ці ембріони можуть допомогти створити технологію вирощування людських органів всередині тварин.
Клонування організмів пов’язане з маніпуляціями на рівні клітин для отримання нащадків однієї клітини або одного організму.
Джерела:
 Біологія : підруч. для 9 кл. загальноосвіт. навч. закл./ В. І. Соболь. – Кам’янець-Подільський : Абетка, 2017. с. 282 - 283.