Система органічного світу — це розподіл на групи всіх живих істот з урахуванням їхньої спорідненості та використанням систематичних категорій.
Створення системи органічного світу є головним завданням біосистематики.
Основними принципами побудови системи органічного світу є такі:
- принцип філогенетичності. В системі органічного світу живі істоти класифікуються не тільки за комплексом морфологічних, фізіологічних, біохімічних та молекулярно-генетичних ознак, а й з урахуванням філогенетичної спорідненості організмів.
- Принцип ієрархічності. Систематичні категорії нижчого порядку об'єднуються в категорії вищого порядку.
- Принцип номенклатурної упорядкованості. Усі назви таксонів мають подаватися за правилами, прописаними у спеціальних міжнародних кодексах біологічної номенклатури.
При порівнянні основних груп живих організмів використовують такі характеристики, як наявність клітинної будови, особливості організації генетичного матеріалу, наявність ядра і мембранних оргнанел у клітині, тощо.
Загальновизнаної системи органічного світу в сучасній біологічній класифікації немає. Найчастіше трапляються Система двох імперій (Прокаріоти та Еукаріоти) та Система трьох доменів (Бактерії, Археї та Еукаріоти). Згідно з однією з класифікацій всі живі організми поділяють на чотири групи: Неклітинні, Бактерії, Археї та Еукаріоти. Існує і система п'яти царств: Прокаріоти, Протисти, Гриби, Рослини і Тварини.
Джерела:
Біологія : підруч. для 9 кл. загальноосвіт. навч. закл./В. І. Соболь. – Кам’янець-Подільський : Абетка, 2017. – с. 216.
Біологія : підруч. для 9 класу загальноосвіт. навч. закл. / К. М. Задорожний. — Харків : Вид-во «Ранок», 2017. — с. 176.