Для захисту й збереження біосфери використовують багато технологій. Для цього на різних рівнях (науковому, законодавчому, господарському тощо) уживають цілу низку заходів зі збереження як окремих видів, так і цілих екосистем. Проводять активну громадську роботу. Створюють так звані Червоні книги. Червона книга — це затверджений перелік рідкісних видів і таких, що зникають, який містить короткі відомості про їхню біологію, поширення та вжиті заходи охорони. А для збереження екосистем виділяють природоохоронні території.
В Україні є кілька видів природоохоронних територій:
- заповідники — території, на яких заборонені будь-які види господарської діяльності й туризм. На території України є \(20\) заповідників. Заповідники в Україні: Дунайські плавні, Карпатський, Асканія-Нова, Медобори в Тернопільській обл., «Поліський» у Житомирській
обл. та інші. - Заказники — території, на яких охороняють певні види тварин і рослин і допускають обмежену господарську діяльність. Можуть бути постійними або тимчасовими.
- Національні парки — території, на яких в обумовлених межах дозволено організований туризм і екскурсії. Національні парки в Україні: Шацький у Волинській обл., Синевир у Закарпатській обл, Сколівські Бескиди у Львівській обл.
- Заповідно-мисливські господарства — території, на яких створено умови для розмноження промислових тварин і дозволено полювання на підставі ліцензії.
- Пам’ятки природи — окремі природні об’єкти із заповідним режимом, що мають наукове, культурне, історичне або естетичне значення.
Джерела:
Біологія : підруч. для 9 класу загальноосвіт. навч. закл. / К. М. Задорожний. — Харків : Вид-во «Ранок», 2017. с. 198 - 199.