Стовбурові клітини є в усіх багатоклітинних організмах. Для цих клітин властивий поділ, за якого одна дочірня клітина залишається стовбуровою, а інша — стає клітиною-попередником для інших типів клітин.
Існують дві категорії стовбурових клітин: ембріональні стовбурові клітини, що походять безпосередньо від бластомерів, та стовбурові клітини дорослого організму, що містяться у зрілих тканинах.
 
У зародків ембріональні стовбурові клітини диференціюються в ембріональні тканини. Стовбурові клітини дорослого організму діють як репаративна система, підтримуючи потрібну кількість спеціалізованих клітин. Стовбурові клітини подібні до бригади швидкої медичної допомоги, яка може долати великі відстані до ушкодженого місця. Вони мають здатність не лише переміщуватися, а й знаходити та усувати пошкодження різних органів і тканин. За здатністю до диференціації стовбурові клітини поділяють на тотипотентні, плюрипотентні та уніпотентні.
 
Тотипотентні клітини здатні давати початок усім тканинам тіла і цілому організму, плюрипотентні — можуть диференціюватись у будь-який із типів клітин дорослого організму, але новий організм з них утворитися вже не може, а уніпотентні здатні розвиватися в клітини лише одного типу. Тотипотентними є лише зигота та бластомери до стадії морули включно (стадія дроблення з \(32\) бластомерів).
Стовбурові клітини — неспеціалізовані клітини, здатні до необмеженого поділу, що дають початок новим клітинам.
Джерела:
Соболь В.І. Біологія: підруч. для 9 кл. загальноосвіт. навч. закл. — Кам'янець-Подільський: Вид-во «Абетка», 2017. стр. 135 - 136.