Теорія:

Міст — це створений з міцного матеріалу перехід через поглиблення на поверхні землі, наприклад, через річку, канаву або ущелину.
Міст використовують для того, щоб подолати ці перешкоди пішки або транспортом. Міст може мати різні конструкції — за матеріалом виготовлення або за складністю, починаючи від найпростішої дошки або колоди, перекинутої через перешкоду, до найскладніших інженерно-технічних споруд, виконаних з композитних матеріалів.
 
most.jpg
Міст «Золоті ворота» у Сан-Франциско, США
 
При створенні конструкції моста необхідно враховувати, як конструкцією розподіляються сили, що діють на міст. Для того, щоб міст був стабільний, необхідно, щоб всі докладені до нього сили знаходились у рівновазі.
Основні види мостів
 
vienkāršs-tilts.pngvienkāršs-tilts-piemērs-skice.png
 
Це найпростіший вид моста, що складається з двох або декількох опор, на які покладена балка, настил, пластина або інша більш складна конструкція. Це — один з найбільш стародавніх видів мостів.
arkas-tilts.png
arkas-tilts-piemērs.png
 
 
 
Другий найдавніший вид мостів — це міст, який спирається на арки.
Сила, яка діє на проліт мосту, розділяється в опорі на дві частини, в кожній з яких вона перенаправляється по колу в бік основи опори.
 
konsole.png
konsoles-piemērs.png
 
У консольному мості використовується спеціальна конструкція, в якій на два опорних прольота укладається третій з тим, щоб зменшити навантаження на опори.
 
 
iekaramais-tilts.png
iekaramais-tilts-piemērs.png
 
Підвісний міст або вантовий міст Використовуються також конструкції, в яких дорожнє полотно підтримується системою прямолінійних канатів, закріплених безпосередньо на пілонах. Такі мости називаються вантовими.
 
Троси перерозподіляють навантаження з прольотів моста на опорні башти, а ті в свою чергу, перенаправляють її в сторону основи, до землі. 
Приклад:
Зображений вище на фотографії міст «Золоті ворота» є підвісним або вантовим мостом.
Кожному виду мостів відповідають кілька можливих конструкцій, які визначають зовнішню форму частин і елементів мосту, їх будову і дію.
Приклади конструкцій моста найпростішого виду
prata.png 
конструкція Прата
 
vorena.png
конструкція Уоррена (Warren)
 
 
k-dizaina.png
конструкція K-дизайну (K-truss)
 
baltimora.png
конструкція Балтімора (Baltimore)