Друге кругосвітнє плавання здійснив мореплавець і віце-адмірал її величності королеви Англії Френсіс Дрейк.
Френсіс Дрейк (\(1540\) – \(1\)\(596\)) — англійській пірат і мореплавець, який здійснив кругосвітнє плавання.
Френсіс Дрейк народився на південному заході Англії в містечку Тавісток у родині бідного фермера. Ще хлопчиськом Дрейк покинув рідну домівку і найнявся юнгою на невеликий торговий корабель. А у \(1561\) році він став власником невеликого судна «Юдіф», яке дісталося йому у спадок від далекого родича. На цьому кораблі у \(1566\)– \(1573\) роках він зробив низку піратських експедицій, метою яких були захоплення і продаж рабів, грабіж торгових суден і поселень.
Через деякий час Дрейк був представлений англійській королеві Єлизаветі \(I\), якій він виклав свій план піратського набігу на іспанські колонії, розташовані на тихоокеанському узбережжі Південної Америки. Єлизавета \(I\) схвалила плани Дрейка і забезпечила його експедицію всім необхідним. Так у грудні \(1577\) року з англійського порту Плімут вийшла ескадра з п'яти відмінних кораблів під командуванням Френсіса Дрейка.
Ескадра перетнула Атлантичний океан, обігнула Південну Америку через Магелланову протоку. В Тихому океані експедиція потрапила у сильну бурю, яка віднесла кораблі на південь, і з'ясувалося, що відкрита Магелланом Вогняна Земля — острів, а на південь від нього знаходиться море, точніше протока. Зараз вона називається протокою Дрейка. Потім ескадра зробила низку успішних набігів на іспанські колонії на західному узбережжі Південної Америки.
У результаті цієї експедиції вперше були обстежені береги західної частині Північної Америки. Потім Дрейк перетнув Тихий океан і повернувся до Плімуту з багатою здобиччю, зробив другу (після Магеллана) кругосвітню подорож. На батьківщині Дрейка зустріли з почестями. Єлизавета \(I\) присвятила пірата у лицарі.
Пізніше, вже у чині віце-адмірала англійського флоту, Дрейк взяв участь у розгромі Непереможної Армади — величезного флоту, спорядженого Іспанією з метою завоювання Англії. У результаті цієї історичної перемоги над іспанським флотом Дрейк на багато років став національним героєм.
У \(1595\) році Дрейк вирушив у чергову піратську експедицію з метою розграбування іспанських колоній. Але дорогою серед його матросів спалахнула епідемія лихоманки, жертвою якої став і сам Дрейк.
Його ім'ям названо протоку між островами Вогняна Земля і Південними Шотландськими островами, яка з'єднує Атлантичний і Тихий океани.