Арабський Схід
У \(VII\) столітті в результаті завойовницьких походів арабів виникла величезна держава — Арабський халіфат.
 
халифат.svg
 
До його складу входили Аравійський півострів, території Іраку, Ірану, Сирії, Палестини, Північної Африки, Піренейського півострова і багато інших.
 
Арабское судно.jpg
 
Традиційне арабське судно
 
Араби були чудовими мореплавцями, вони прекрасно орієнтувалися по зірках і компасу, складали досить точні карти світу. Відомості про країни містили не тільки опис, але і точне місце розташування міст та інших важливих об'єктів.
Арабські подорожі
Араби проклали давні караванні шляхи через Сахару, відкрив її південний край і назвав його Сахель (від aрабської ساحل, «сахель» у перекладі означає «берег», «кордон» або «узбережжя»). Сахель — тропічна савана в Африці, яка є своєрідним переходом між Сахарою на півночі та більш родючими землями на півдні.
 
Араби ще у \(IX\) столітті, подорожуючи Індійським океаном, досягали острова Мадагаскар, берегів Індії та Китаю. Перешкодою для арабських мандрівників став лише Атлантичний океан, якщо не брати до уваги плавань до Канарських островів.
Абу Абдуллах Ібн Баттута
Батутта.jpg
 
Мухаммад ібн Абдуллах ібн Мухаммад ат-Танджі, більш відомий як Ібн Батута (\(1304\) – \(1377\)) — берберський мандрівник і мандрівний купець, який об'їхав усі країни ісламського світу: від Булгара до Момбаси, від Тімбукту до Китаю. Під час дев'ятимісячного перебування на Мальдівах одружився з дочкою місцевого султана. Автор книги «Подарунок тим, хто споглядає про дивовижні міста і чудеса мандрів», у якій детально описані міста і країни, представлені відомості про корисні копалини.
Абу Абдуллах Ібн Баттута вважається найвідомішим з арабських мандрівників. У \(XIV\) столітті він дослідив майже всі країни Азії та Північної Африки, перетнув Сахару.
 
Поетичне сприйняття світу арабів було покладено в основу захоплюючих книг про невідомі землі та країни. Назви цих книг якомога точно розкривають їх зміст: «Золоті пояси та россипи коштовностей» або «Подарунок тим, хто споглядає про дивовижні міста і чудеса мандрів».
  
У «Книзі зцілень» ученого і великого лікаря Авіценни великий розділ присвячений утворенню гір і мінералів.  
Авиценна.jpg
 
Абу Алі Хусейн ібн Абдуллах ібн аль-Хасан ібн Алі ібн Сіна, відомий на Заході як Авіценна (\(980\) – \(1037\)) — середньовічний перський учений, філософ і лікар, представник східного аристотелізму. Був придворним лікарем саманидських емірів і дайлемітських султанів, деякий час був візиром у Хамадані. Всього написав понад \(450\) праць у \(29\) галузях науки, з яких до нас дійшли тільки \(274\). Найвідоміший і впливовий філософ-учений середньовічного ісламського світу.