Теорія:

У \(15\) столітті найбільшою морською державою стає Португалія. Тривалі морські подорожі стали можливі завдяки винайденим новим типом вітрильників — трищогловим каравелам. Ці кораблі легко пересувалися не тільки при бічному, але і при зустрічному вітрі.
 
Каравелла.jpg
Каравела
  
Натхненником і організатором морських подорожей був принц Португалії Енріке Мореплавець.
Енрике Мореплаватель.jpg
 
 Енрике Мореплаватель 2.jpg
  
Генріх (Енріке) Мореплавець (\(1394\) – \(1460\)) — португальський інфант, син короля Жуана \(I\), організатор багатьох португальських морських експедицій на південь від Мавританії уздовж західноафриканського узбережжя.
 
Разом із батьком Генріх у віці \(21\) року брав участь у захопленні Сеути (\(1415\) рік), яка стала торговим форпостом португальської експансії в Африці. З \(1418\) року Генріх влаштувався на півдні Португалії біля міста Лагуш і заснував там обсерваторію.
 
У місті Сагреші ним була заснована навігаційна школа, де викладали найкращі математики та картографи.
 
Хоча сам Енріке в морських експедиціях участі не брав, але був прозваний мореплавцем за свій внесок у їх організацію та фінансування, залучення до них купців, судновласників та інших зацікавлених у відкритті нових торгових шляхів осіб.
Своєю головною метою Енріке бачив досягнення морським шляхом Індії. Для досягнення цієї мети у \(1434\) \(1460\) роках ним були організовані численні експедиції, які вирушали до островів центральної частини Атлантичного океану.
 
Путешествия Энрике.svg
 
Португалія, а потім й Іспанія довго були головними центрами мореплавання і морехідної науки в Європі.