У \( XII \)— \(XIII\) століттях розширювалися торгові зв'язки між Європою та Азією. Подорожі купців у далекі країни стали більш регулярними, хоча були досить небезпечними. Завдяки цим походам накопичувалися нові географічні знання про країни Азії.
Марко Поло.png
 
Марко Поло (\(1254\) – \(1324\)) — венеціанський купець і мандрівник. У \(1271\) – \(1295\) роках здійснив подорож через Центральну Азію до Китаю, де прожив близько \(17\) років.
Поход Марко Поло.svg
 
Марко Поло першим з європейців побував у Китаї, а також в інших країнах Азії. Після повернення на батьківщину, він видав «Книгу про різноманіття світу».
 
Фрагмент книги Марко Поло.jpg
 
Фрагмент книги Марко Поло
 
У своїй книзі Марко Поло описує природу і життя населення невідомих у той час європейцям країн. У ній містяться докладні відомості про Китай, Персію, Вірменію, Індію, Японію, про острови Ява і Суматра та інші території.
 
Із книги Марко Поло європейці вперше дізналися про паперові гроші, сагову пальму, горючі «чорні камені» (кам'яне вугілля). Але найголовніше: в ній були наведені відомості про райони вирощування прянощів, які в Європі цінувалися на вагу золота.
Зверни увагу!
Книга Марко Поло користувалася величезним успіхом, вона супроводжувала у плаваннях таких великих мореплавців, як Колумб, Васко да Гама, Магеллан.