Методична рекомендація:

Теорія

Номер Назва Опис
1. Фізичні властивості алканів Представлено теоретичні відомості про фізичні властивості алканів.
2. Хімічні властивості алканів Представлено теоретичні відомості про хімічні властивості алканів.

Завдання

Номер Назва Вид Складність Бали Опис
1. Агрегатний стан алканів 1 вид - рецептивний легке 1Б. Необхідно зазначити агрегатний стан алкана за його хімічною формулою.
2. Густина алканів 1 вид - рецептивний легке 3Б. Необхідно розташувати насичені вуглеводні у порядку збільшення їх густини.
3. Реакції горіння алкану 2 вид - інтерпретація середнє 4Б. Необхідно дописати рівняння горіння алкану, указавши продукти реакції та розставивши коефіцієнти.
4. Реакція неповного окиснення алканів 2 вид - інтерпретація середнє 4Б. Необхідно дописати рівняння неповного окиснення алкану, указавши продукти реакції та розставивши коефіцієнти.
5. Реакція дегідрування алканів 2 вид - інтерпретація середнє 1Б. Необхідно дописати рівняння дегідрування алкану, указавши продукти реакції та розставивши коефіцієнти.
6. Реакції галогенування алканів 2 вид - інтерпретація середнє 3Б. Необхідно дописати рівняння взаємодії алкану з хлором, указавши продукти реакції.
7. Реакція крекінгу алканів 2 вид - інтерпретація середнє 1Б. Необхідно дописати рівняння крекінгу алкану, указавши формулу одного з продуктів реакції.
8. Маса алкану за відомим об'ємом кисню 3 вид - аналіз середнє 2Б. Необхідно визначити масу алкану, який згорить, за відомим об'ємом кисню, який витрачається в результаті реакції.
9. Об'єм вуглекислого газу при спалюванні алкану 3 вид - аналіз середнє 2Б. Необхідно визначити об'єм вуглекислого газу, який утвориться в результаті реакції спалювання алкану.
10. Формула алкану у реакції горіння 3 вид - аналіз середнє 2Б. Необхідно визначити формулу алкану за відомим об'ємом вуглекислого газу, який утвориться у результаті реакції горіння.

Додаткові завдання (Мій+)

Номер Назва Вид Складність Бали Опис
1. Формула алкану у реакції горіння за відомою масою води Інший середнє 2Б. Необхідно визначити формулу алкану за відомою масою води, яка утвориться у результаті реакції горіння.
2. Об'єм вуглекислого газу за об'ємом кисню Інший середнє 2Б. Необхідно визначити об'єм вуглекислого газу, який утвориться у реакції спалювання алкану, за відомим об'ємом кисню.
3. Кількість речовини вуглекислого газу і води у реакції горіння Інший середнє 3Б. Необхідно визначити кількість речовини вуглекислого газу і води, що утворюються при повному окисненні алкану.
4. Об'єм повітря при спалюванні алкану Інший середнє 2Б. Необхідно визначити повітря, яке витратиться у результаті реакції горіння алкану.
5. Спалювання суміші алканів Інший важке 3Б. Необхідно визначити об'єм кисню, який витратиться на спалювання суміші алканів. Відпрацьовується вміння використовувати закон об'ємних відношень газів.

Додаткові завдання, приховані від учнів (Мій+)

Номер Назва Вид Складність Бали Опис
1. Запах та агрегатний стан алканів Інший легке 1Б. Необхідно зазначити наявність запаху та агрегатний стан алкана за його хімічною формулою.
2. Реакція неповного окиснення алканів з утворенням вуглецю Інший середнє 4Б. Необхідно дописати рівняння неповного окиснення алкану з утворенням вуглецю, указавши формулу продукту реакції та розставивши коефіцієнти.
3. Об'єм кисню за об'ємом вуглекислого газу Інший середнє 2Б. Необхідно визначити об'єм кисню, який витратиться у реакції спалювання алкану, за відомим об'ємом вуглекислого газу.

Тести

Номер Назва Рекомендований час: Складність Бали Опис
1. Тренування з теми «Хімічні властивості алканів» 00:30:00 середнє 15Б. Тренується вміння розставляти коефіцієнти та проводити розрахунки у хімічних рівняннях за участю алканів.

Перевірочні тести (приховані від учнів)

Номер Назва Рекомендований час: Складність Бали Опис
1. Домашня робота з теми «Хімічні властивості алканів» 00:30:00 середнє 14Б. Тренується вміння розставляти коефіцієнти та проводити розрахунки у хімічних рівняннях за участю алканів.
2. Перевірна робота з теми «Хімічні властивості алканів» 00:30:00 середнє 13Б. Перевіряється знання основних понять теми, вміння розставляти коефіцієнти та проводити розрахунки у хімічних рівняннях за участю алканів.