Кальцій
Металевий кальцій використовується у виробництві сталі, чавуну, для їх очищення від кисню, сірки і фосфору, для отримання сплавів.
Завдяки хімічній активності металевий кальцій застосовується у відновленні деяких тугоплавких металів (титан, цирконій, тощо) з їх оксидів.
Біологічна роль Магнію і Кальцію
Магній і Кальцій — важливі біогенні макроелементи, у значних кількостях вони містяться в тканинах тварин і рослин.
 
Організм людини містить близько \(1\) % кальцію, в основному в кістках і зубах (у вигляді ортофосфату з домішками карбонату і флуориду).
 
Магній — необхідний живим організмам для синтезу білків і АТФ у клітинах. Разом з Кальцієм він бере участь у передачі нервових імпульсів та скороченні м'язів.

Йони кальцію — важливі елементи у життєдіяльності клітини. Вони активують позаклітинні ферменти. Добова потреба людини у кальції становить близько \(1\) г.
Кальцій оксид
Кальцій оксид є основною складовою частиною негашеного вапна, який використовується у будівництві.
Кальцій гідроксид
Кальцій гідроксид (гашене вапно) має велике практичне значення.
 
Його застосовують у вигляді суміші з цементом, водою і піском в будівництві.
 
Велике значення має хлорне вапно, яке отримують при взаємодії гашеного вапна з хлором. Хлорне вапно використовується для відбілювання та дезінфекції.
Кальцій карбонат
Кальцій карбонат (крейда, мармур, вапняк) застосовується у будівництві та сільському господарстві, використовується у виробництві вапна, цементу, скла.
 
Шкільна крейда також складається з кальцій карбонату, як і мушлі молюсків, шкаралупа яєць, панцири морських тварин.
Гіпс і алебастр
Гіпс і алебастр застосовують у будівництві та медицині. При змішуванні алебастру з водою утворюється напіврідка маса, яка швидко твердне. Алебастр у суміші з вапном, піском і водою використовується як штукатурка. Чистий алебастр використовується для виготовлення художніх виробів, а у медицині — для накладання гіпсових пов'язок.
Барій сульфат
Барій сульфат використовується у медицині. Його використовують як рентгенконтрастну речовину (завдяки тому, що барій не пропускає рентгенівські промені).