Теорія:

Неметали у природі
З \(118\) відомих на даний момент хімічних елементів \(96\) є металічними і лише \(22\) хімічні елементи належать до неметалічних.
 
Неметалічні хімічні елементи широко поширені у земній корі.
 
Оксиген і Силіцій складають близько \(76\) % (практично три чверті) від маси земної кори (\(O_2\) — \(49,4\) %, \(Si\) — \(25,8\) %).
 
Алюміній \(Al\) — \(7,5\) %;
Ферум \(Fe\) — \(4,7\) %;
Кальцій \(Ca\) — \(3,4\) %;
Натрій \(Na\) — \(2,6\) %;
Калій \(K\) — \(2,4\) %;
Магній \(Mg\) — \(1,9\) %;
Гідроген \(H\) — \(0,9\) %;
Титан \(Ti\) — \(0,9\) %;
 
земна кора.png
 Склад земної кори
 
Такі хімічні елементи, як Карбон \(C\), Гідроген \(H\), Оксиген \(O\), Нітроген \(N\), Фосфор \(P\), і Сульфур \(S\) складають \( 98,5\) % від маси рослин і \ (97,6\) % від маси тіла людини.
 
augi.jpgлюди.jpg
На частку неметалічних хімічних елементів припадає велика частина маси живих організмів
  
До складу земної атмосфери входять як прості, так і складні речовини, утворені неметалічними елементами.
 
В об'ємних долях на азот N2 припадає \(78\) %, на кисень O2 — \(21\) %, а інертні гази становлять\(0,96\) % від об'єму повітря. До складу земної атмосфери також постійно входить карбон(\(IV\)) оксид (вуглекислий газ) CO2, частка якого (за різними оцінками) становить близько \(0,04\) % від складу чистого повітря.
 
Треба мати на увазі, що у повітрі постійно міститься водяна пара H2O та інші сполуки неметалічних елементів, частка яких не є постійною.
 
 gaiss.jpg
Неметалічні хімічні елементи складають більшу частину речовин, що входять до складу повітря

Головний хімічний елемент Всесвіту — це Гідроген. З нього утворені Сонце та інші зорі, газові хмари, тощо. І на нашій планеті з кожних \(100\) атомів, \(17\) — це атоми Гідрогену.