Методична рекомендація:

Теорія

Номер Назва Опис
1. Періодичність зміни властивостей атомів хімічних елементів Узагальнюються закономірності зміни властивостей атомів в залежності від положення хімічного елемента у Періодичній системі.
2. Періодичність зміни властивостей простих речовин і сполук Пояснюються закономірності зміни металічних і неметалічних властивостей у періодах і групах простих речовин, а також складу і властивостей сполук хімічних елементів з Оксигеном і Гідрогеном.
3. Періодичність зміни радіусів атомів хімічних елементів Викладено матеріал про залежності радіусів атомів від їх будови. Встановлено закономірності зміни радіусів у групах і періодах Періодичної системи.

Завдання

Номер Назва Вид Складність Бали Опис
1. Зміна властивостей хімічних елементів у групах 1 вид - рецептивний легке 1Б. Завдання на встановлення закономірностей зміни властивостей хімічних елементів у головних підгрупах Періодичної системи.
2. Зміна властивостей хімічних елементів у періодах 2 вид - інтерпретація легке 1Б. Завдання на встановлення закономірностей зміни властивостей хімічних елементів у періодах Періодичної системи.
3. Визначення елемента з найсильнішими неметалічними властивостями 2 вид - інтерпретація легке 1Б. Із запропонованих варіантів потрібно обрати хімічний елемент з найбільш вираженими неметалічними властивостями.
4. Елемент з найсильнішими металічними властивостями 2 вид - інтерпретація легке 1Б. Із запропонованих варіантів потрібно обрати хімічний елемент з найбільш вираженими металічними властивостями.
5. Формули і властивості вищих оксидів 3 вид - аналіз середнє 2Б. Із запропонованих варіантів потрібно обрати формулу вищого оксиду та вказати його характер.
6. Формула та властивості вищих гідроксидів 2 вид - інтерпретація середнє 2Б. Із запропонованих варіантів потрібно обрати формулу і зазначити властивості вищого гідроксида хімічного елемента.
7. Послідовність зміни кислотних властивостей вищих оксидів 3 вид - аналіз середнє 4Б. Потрібно вибрати ряд оксидів з послідовним посиленням або послабленням їх кислотних властивостей.
8. Послідовність зміни властивостей основних оксидів 3 вид - аналіз середнє 4Б. Із запропонованих варіантів необхідно обрати ряд оксидів, у якому закономірно змінюються їх основні властивості.
9. Зміна атомних радіусів хімічних елементів 2 вид - інтерпретація середнє 3Б. Із запропонованих варіантів потрібно визначити, у якому ряду елементів закономірно змінюються радіуси атомів.
10. Послідовність збільшення радіусів атомів 2 вид - інтерпретація середнє 4Б. Потрібно розташувати хімічні елементи у порядку збільшення радіусів їх атомів.

Додаткові завдання (Мій+)

Номер Назва Вид Складність Бали Опис
1. Визначення елемента за указаною характеристикою Інший середнє 3Б. Необхідно визначити елемент, який має електронів менше, ніж зазначений елемент, та указати число протонів у його ядрі. Завдання на формування навичок знаходження кількості нейтронів, протонів, електронів.
2. Визнач елемент і число електронів Інший важке 5Б. Потрібно визначити хімічний елемент за формулою і відносною молекулярною масою його оксиду і вказати число електронів, яких не вистачає атомам цього елемента до завершення зовнішнього електронного шару.
3. Визначення металічного елемента в оксиді Інший важке 3Б. Потрібно визначити металічний елемент за відносною молекулярною масою його оксиду.
4. Визначення неметалічного елемента в оксиді Інший важке 3Б. Потрібно визначити неметалічний елемент за відносною молекулярною масою його оксиду.
5. Реакції вищих оксидів Інший важке 4Б. Із запропонованих варіантів потрібно обрати речовини, з якими може реагувати вищий оксид хімічного елемента.

Додаткові завдання, приховані від учнів (Мій+)

Номер Назва Вид Складність Бали Опис
1. Послідовність зміни металічних властивостей Інший середнє 3Б. Треба визначити, в якому ряду елементів закономірно змінюються металічні властивості.
2. Визначення елемента з найбільшим радіусом у групі Інший легке 1Б. Необхідно визначити, у якого із перерахованих хімічних елементів радіус атома є найбільшим.
3. Будова електронної оболонки атома Інший середнє 2Б. Необхідно визначити загальне число електронів у атомі, кількість електронів на зовнішньому електронному рівні, та зазначити число електронів, яких не вистачає до завершення цього рівня.

Тести

Номер Назва Рекомендований час: Складність Бали Опис
1. Тренування з теми «Періодична зміна властивостей елементів» 00:30:00 середнє 21Б. Закріплюються знання по темі. Удосконалюється вміння аналізувати зміну радіусів елементів у групі та періоді, визначати хімічні властивості сполук за положенням елементів у періодичній таблиці.

Перевірочні тести (приховані від учнів)

Номер Назва Рекомендований час: Складність Бали Опис
1. Домашня робота з теми «Періодична зміна властивостей елементів» 00:25:00 середнє 14Б. Закріплюються знання по темі. Удосконалюється вміння аналізувати зміну радіусів елементів у групі та періоді, визначати хімічні властивості сполук за положенням елементів у періодичній таблиці.
2. Перевірна робота з теми «Періодична зміна властивостей елементів» 00:30:00 середнє 13Б. Закріплюються знання по темі. Удосконалюється вміння аналізувати зміну радіусів елементів у групі та періоді, визначати хімічні властивості сполук за положенням елементів у періодичній таблиці.