Ви вже знаєте, що світ, який нас оточує, складається з різних речовин. Ми вдихаємо кисень повітря, а видихаєм вуглекислий газ, наше життя неможливе без води. Ми живемо у будинках із цегли та бетону, а на пляжі будуємо палаци з піску. Ми користуємося милом, зубною пастою, парфумами, а у разі застуди приймаємо ліки та вітаміни. Усе це — приклади речовин і сумішей речовин, які створені людиною, або зустрічаються у природі.
 
Вивчаючи природничі курси, ви вже ознайомилися з багатьма речовинами та деякими їхніми властивостями. Ви знаєте, що речовини в природі можуть взаємодіяти одна з одною, унаслідок чого вони перетворюються на нові речовини. Залізо у вологому повітрі вкривається шаром крихкої бурої іржі; молоко скисає у теплі; дрова горять у печі, перетворюючись на попіл.
 
Речовинам притаманні певні властивості, і нав важливо їх знати, щоб застосовувати з користю для себе і не завдати шкоди довкіллю. Усе розмаїття речовин, їхні хімічні властивості і вивчають на уроках хімії.
Хімія — наука про речовини та їхні перетворення. Основне завдання хімії — дослідження складу, будови та властивостей речовин, а також умов, за яких речовини можуть перетворюватися на інші речовини.
У хімії словом «речовина» називають усе, що має масу та займає простір: це і тверді речовини, і рідини, і гази. Наприклад, кисень, вода, вуглекислий газ — це різні речовини: вони мають певні властивості, кожна речовина складається з молекул, які значно відрізняються від молекул іншої речовини. Перетворення різних речовин ви будете досліджувати на уроках хімії.
Джерела:
Хімія: підруч. для 7-го кл. закл. заг. серед. освіти / Григорович О., Недоруб О. — Київ: Ранок, 2024. с. 7 - 8.