Методична рекомендація:

Методичні вказівки

Номер Назва Опис
1. Методична рекомендація

Теорія

Номер Назва Опис
1. Ознайомлення з періодичною системою хімічних елементів Наведено історичні відомості про створення Періодичної системи хімічних елементів та її структуру.
2. Характеристика елементів у Періодичній системі Наведено характеристику елементів періодичної таблиці хімічних елементів.

Завдання

Номер Назва Вид Складність Бали Опис
1. Елементи малих періодів 2 вид - інтерпретація легке 1Б. Необхідно вказати назви елементів, які знаходяться у малих періодах Періодичної системи. Вдосконалюється вміння описувати положення хімічних елементів у періодичній таблиці.
2. Елементи великих періодів 2 вид - інтерпретація легке 1Б. Необхідно вказати назви елементів, які знаходяться у великих періодах Періодичної системи. Вдосконалюється вміння описувати положення хімічних елементів у періодичній таблиці.
3. Положення елемента у І-ІІ групі 2 вид - інтерпретація легке 1Б. За назвою хімічного елемента необхідно встановити його положення у певній групі Періодичної системи хімічних елементів.
4. Положення елемента у малому періоді 2 вид - інтерпретація легке 1Б. Треба описати положення хімічних елементів у періодичній таблиці. Вдосконалюються знання будови і структури періодичної таблиці хімічних елементів.
5. Положення елемента у великому періоді 2 вид - інтерпретація легке 1Б. Вдосконалюється вміння описувати положення хімічних елементів у періодичній таблиці.
6. Положення елемента у групах періодичної системи 2 вид - інтерпретація легке 1Б. За назвою хімічного елемента необхідно встановити його положення у певній групі Періодичної системи хімічних елементів.
7. Положення у групі — символ елемента за назвою 2 вид - інтерпретація середнє 2Б. Необхідно вказати правильний символ хімічного елемента за його назвою. Вдосконалюється вміння називати та впізнавати хімічні елементи та знаходити їх положення у певних групах періодичної системи.
8. Положення у підгрупі — символ елемента за вимовою 2 вид - інтерпретація середнє 2Б. Необхідно вказати правильний символ хімічного елемента за його назвою. Вдосконалюється вміння називати та впізнавати хімічні елементи.
9. Період — назва елемента за символом 2 вид - інтерпретація середнє 2Б. Треба назвати хімічний елемент за його символом. Вдосконалюється вміння впізнавати хімічні елементи та знання будови і структури періодичної таблиці хімічних елементів.
10. Положення елементів у Періодичній системі 3 вид - аналіз важке 1Б. Вдосконалюється вміння описувати положення хімічних елементів у періодичній таблиці.
11. Назва і хімічний символ за положенням 3 вид - аналіз важке 2Б. Треба вибрати назву і написати символ хімічного елемента, який складається з однієї літери за його положенням у періодичній таблиці.
12. Подібність елементів за положенням у Періодичній системі 3 вид - аналіз важке 1Б. Вдосконалюється вміння описувати положення хімічних елементів у періодичній таблиці, аналізувати подібності і відмінності розташування хімічних елементів.

Додаткові завдання (приховані від учнів)

Номер Назва Вид Складність Бали Опис
1. Встановлення порядкового номера за символом Інший середнє 1Б. Треба встановити порядковий номер елемента за його символом.
2. Визначення символу елемента за номером Інший середнє 1Б. Треба визначити символи хімічних елементів за їх номерами у періодичній таблиці.
3. Визначення назви і символу за номером елемента Інший середнє 2Б. Треба визначити символ хімічного елемента і його українську назву за номером у періодичній таблиці.

Тести

Номер Назва Рекомендований час: Складність Бали Опис
1. Тренування з теми «Ознайомлення з періодичною системою хімічних елементів» 00:15:00 середнє 10Б. Вдосконалюється вміння знаходити хімічні елементи у періодичній таблиці за номерами і символами та називати їх.

Перевірочні тести (приховані від учнів)

Номер Назва Рекомендований час: Складність Бали Опис
1. Домашня робота з теми «Ознайомлення з періодичною системою хімічних елементів» 00:15:00 середнє 14Б. Вдосконалюється вміння знаходити хімічні елементи у періодичній таблиці за номерами і символами та називати їх.
2. Перевірна робота з теми «Ознайомлення з періодичною системою хімічних елементів» 00:20:00 середнє 8Б. Перевіряється вміння знаходити хімічні елементи у періодичній таблиці за номерами і символами та називати їх.