Методична рекомендація:

Методичні вказівки

Номер Назва Опис
1. Методична рекомендація

Теорія

Номер Назва Опис
1. Ознайомлення з періодичною системою хімічних елементів Наведено історичні відомості про створення Періодичної системи хімічних елементів та її структуру.
2. Характеристика елементів у Періодичній системі Наведено характеристику елементів періодичної таблиці хімічних елементів.

Завдання

Номер Назва Вид Складність Бали Опис
1. Елементи малих періодів 2 вид - інтерпретація легке 1Б. Необхідно вказати назви елементів, які знаходяться у малих періодах Періодичної системи. Вдосконалюється вміння описувати положення хімічних елементів у періодичній таблиці.
2. Елементи великих періодів 2 вид - інтерпретація легке 1Б. Необхідно вказати назви елементів, які знаходяться у великих періодах Періодичної системи. Вдосконалюється вміння описувати положення хімічних елементів у періодичній таблиці.
3. Положення елемента у І-ІІ групі 2 вид - інтерпретація легке 1Б. За назвою хімічного елемента необхідно встановити його положення у певній групі Періодичної системи хімічних елементів.
4. Положення елемента у малому періоді 2 вид - інтерпретація легке 1Б. Треба описати положення хімічних елементів у періодичній таблиці. Вдосконалюються знання будови і структури періодичної таблиці хімічних елементів.
5. Положення елемента у великому періоді 2 вид - інтерпретація легке 1Б. Вдосконалюється вміння описувати положення хімічних елементів у періодичній таблиці.
6. Положення елемента у групах періодичної системи 2 вид - інтерпретація легке 1Б. За назвою хімічного елемента необхідно встановити його положення у певній групі Періодичної системи хімічних елементів.
7. Положення у групі — символ елемента за назвою 2 вид - інтерпретація середнє 2Б. Необхідно вказати правильний символ хімічного елемента за його назвою. Вдосконалюється вміння називати та впізнавати хімічні елементи та знаходити їх положення у певних групах періодичної системи.
8. Положення у підгрупі — символ елемента за вимовою 2 вид - інтерпретація середнє 2Б. Необхідно вказати правильний символ хімічного елемента за його назвою. Вдосконалюється вміння називати та впізнавати хімічні елементи.
9. Період — назва елемента за символом 2 вид - інтерпретація середнє 2Б. Треба назвати хімічний елемент за його символом. Вдосконалюється вміння впізнавати хімічні елементи та знання будови і структури періодичної таблиці хімічних елементів.
10. Положення елементів у періодичній системі 3 вид - аналіз важке 1Б. Вдосконалюється вміння описувати положення хімічних елементів у періодичній таблиці.
11. Назва і хімічний символ за положенням 3 вид - аналіз важке 2Б. Треба вибрати назву і написати символ хімічного елемента, який складається з однієї літери за його положенням у періодичній таблиці.
12. Подібність елементів за положенням у періодичній системі 3 вид - аналіз важке 1Б. Вдосконалюється вміння описувати положення хімічних елементів у періодичній таблиці, аналізувати подібності і відмінності розташування хімічних елементів.

Тести

Номер Назва Рекомендований час: Складність Бали Опис
1. Тренування з теми «Ознайомлення з періодичною системою хімічних елементів» 00:15:00 середнє 10Б. Вдосконалюється вміння знаходити хімічні елементи у періодичній таблиці за номерами і символами та називати їх.

Перевірочні тести (приховані від учнів)

Номер Назва Рекомендований час: Складність Бали Опис
1. Домашня робота з теми «Ознайомлення з періодичною системою хімічних елементів» 00:15:00 середнє 14Б. Вдосконалюється вміння знаходити хімічні елементи у періодичній таблиці за номерами і символами та називати їх.
2. Перевірна робота з теми «Ознайомлення з періодичною системою хімічних елементів» 00:20:00 середнє 8Б. Перевіряється вміння знаходити хімічні елементи у періодичній таблиці за номерами і символами та називати їх.