Для реалізації інформаційних процесів використовують різноманітні засоби.
Розглянемо приклад магазину зі своєю базою даних.
 
Кожен великий магазин має свій сайт, де також можна ознайомитися з асортиментом, ставити запитання, бронювати товари, купувати та навіть замовляти доставлення.
 
ecommerce-2140603_960_720.jpg
 
Давайте подумаймо, які ж процеси при цьому відбуваються.
  
По-перше, процес опрацювання інформації. Тобто, ви розглядаєте товари, які пропонує магазин, порівнюєте, оцінюєте власні потреби та можливості.
  
По-друге, процес передавання інформації. Тобто, ви поставили питання консультанту, розповідаєте про свої вимоги до товару, а консультант, у свою чергу, опрацьовує, отриману від вас інформацію та повідомляє вам можливі варіанти.
І в результаті відбувається покупка товару із наявним чеком, тобто зберігання інформації.
Відразу після здійснення покупки дані в базі оновлюються.
 
Можемо зробити висновок, що організація такого продажу утворює інформаційну систему.
Системи, які забезпечують здійснення інформаційних процесів, називають інформаційними системами.
Ще одним прикладом інформаційної системи є організація навчання в школі. Вчитель передає свої знання учням, учні їх опрацьовують, а згодом передають вчителю у вигляді відповіді на питання та зберігають у вигляді написаної контрольної роботи. Після отримання результатів вчитель фіксує їх у класному журналі класу.
 
gender-1459661_960_720.png
 
Інформаційними системами, але вже з іншими завданнями, є система продажу квитків на потяг, система керування польотами літаків, служба прогнозування погоди, бібліотека, служба новин, лікарня тощо.
 
Основними складовими комп'ютеризованих інформаційних систем є технічні пристрої, що використовуються для передавання, зберігання та опрацювання повідомлень, і комп'ютерні програми, за вказівками яких здійснюються всі названі інформаційні процеси.