Ти знаєш, що, шукаючи потрібні дані в Інтернеті, можна потрапити в небезпечну ситуацію: повірити неправдивій рекламі, знайти некоректне зображення, скористатися неперевіреними даними. Щоб уникнути цього, потрібно навчитися критично оцінювати знайдені в Інтернеті дані та дотримуватися правил безпечної поведінки.
Фейк — підробляти, шахраювати. Означає підробку, вигадку, щось несправжнє. Часто вживається в інформаційній сфері, коли йдеться про новини тощо.
Фíшинг  — вид шахрайства, метою якого є виманювання у довірливих або неуважних користувачів мережі персональних даних клієнтів онлайнових аукціонів, сервісів з переказу або обміну валюти, інтернет-магазинів.
Комп’ютерний вірус — це комп’ютерна програма, яка має здатність до прихованого самопоширення.
Хакерство — отримання несанкціонованого доступу до комп’ютерних систем, як правило, із метою отримання секретної інформації.
Спам — примусова масова розсилка кореспонденції рекламного чи іншого характеру.
Булінг — це агресивна і вкрай неприємна поведінка однієї дитини або групи дітей по відношенню до іншої дитини, що супроводжується постійним фізичним і психологічним впливом.
Кібербулінг — це булінг із застосуванням цифрових технологій.
img0.jpg
Правило безпечної поведінки в мережі Інтернет.
1. Не повідомляй свої персональні дані (адресу, номер телефону, в яку школу ти ходиш, де проводиш вільний час). Для спілкування в Інтернеті придумай собі нік.
2. Інформацію, яку ти виставляєш в Інтернеті (фотографії, відео) може подивитися кожен. Не публікуй фотографії, де є інші люди, без їхньої згоди.
3. Не відкривай повідомлення з незнайомими адресами, вони можуть містити віруси.
4. Не довіряй будь-якій інформації отриманій в Інтернеті.
5. Не погоджуйся на зустріч з людиною, з якою познайомився в Інтернеті, без дорослих. Віртуальний друг може бути не тим, за кого себе видає.
6. Не додавай незнайомих людей у контакти.
7. Розповідай батькам про свої захоплення, знайомства, спілкування в мережі Інтернет.