Відеоредактор — програма для створення, редагування та монтажу відеофайлів з окремих відеофрагментів.
Приклад:
Серед популярних відеоредакторів можна назвати такі програми, як
Lightworks, Pinnacle Studio, OpenShot, Sony Vegas Pro тощо. У Windows 7–10 можна встановити відеоредактор Кіностудія, завантаживши його з інтернету.
 
50.PNG
Загальні поняття про відеофільм
Під відеофільмом, як і кінофільмом (англ. cine-fi lm — кіноплівка, кінофільм), здебільшого розуміємо твори кіномистецтва. На сьогодні під час створення і професійного кіно, і приватного відео використовують одну і ту саму технологію — запис відеоданих на комп’ютерні носії — жорсткі магнітні диски або електронні мікросхеми.
 
Найчастіше під відеофільмом розуміють відео, створене непрофесіоналами, або відео, не призначене для перегляду в кінотеатрах.

Для невеликих за розміром кіно- та відео фільмів використовують термін «кліп» (англ. clip — стискувати, обрізати), або «відеокліп».
Кліп, відеокліп (англ. video clip — «відеовідрізок») — в основному короткий за тривалістю (біля 4-5 хвилин) відрізок відео у музичному супроводі. 
Відеофільм складається з кадрів — окремих фрагментів відео або графічних зображень. Відеофільм зазвичай також містить такі об’єкти: 
  • заголовок — один або кілька текстових об’єктів, що з’являються на початку відео фільму на окремих кадрах;
  • титри — текстові об’єкти, що з’являються або поверх відео та використовуються для пояснення зображення, або в кінці відео та містять відомості про авторів відеофільму; 
  • звуковий супровід може бути кількох видів:  записаний разом з відео;  дикторський (коментар або пояснення до відео); музичний супровід (музичний твір, що використовується як фоновий під час перегляду відео);
  • візуальні ефекти — використовуються для зміни зовнішнього вигляду зображення;
  • ефекти переходу — ефекти, що використовуються для переходу від одного кадру до іншого.
Під час створення відеофільму у відеоредакторі кадри утворюють відеоряд і розміщуються у відеоредакторі на спеціальній відеодоріжці. Візуальні ефекти та ефекти переходу відображаються зазвичай на відеодоріжці. Звуковий супровід може розміщуватися на кількох окремих звукових доріжках. У Кіностудії Windows звук, записаний разом з відео, відображається на відеодоріжці.
 
Під час створення відеофільмів варто дотримуватися певної послідовності:
І етап: розробка сценарію — детально розробленого плану послідовності окремих кадрів фільму і розміщення окремих об’єктів.
ІІ етап: підготовка потрібних матеріалів — відбувається зйомка всіх епізодів відповідно до сценарію, добирається музика, фото, малюнки, записується звуковий супровід;
ІІІ етап: монтаж — опрацювання та розміщення у відповідній послідовності окремих кадрів для отримання цілісного твору — відеофільму. У процесі монтажу відзнятий матеріал редагується, уточнюється сценарій, накладаються звук і титри — текстові коментарі до кадрів тощо.
Джерела:
Інформатика : підруч. для 7 кл. загальноосвіт. навч. закл. / Й.Я.Ривкінд [та ін.]. — Київ: Генеза, 2024.