Посилання — це адреси діапазонів клітинок, використані у формулах.
Типи посилань
Адресні клітинки — це клітинки, на які у формулах є посилання.
В адресах клітинок і діапазонів використовують заголовки стовпців (зазвичай це літери) і номери рядків (числа).
Відносне посилання — це посилання, яке містить тільки адреси клітинок.
При копіюванні формули відносне посилання модифікується: номери рядків (заголовки стовпців) змінюються на різницю номерів рядків (стовпців) початкової й кінцевої клітинок із формулою.
Приклад:
Якщо формулу =A4+B5 скопіювати до клітинки, що міститься на 2 стовпці праворуч і 3 рядки вище від початкової, то в новій формулі заголовки стовпців збільшаться на 2, а номери рядків зменшаться на 3, ми отримаємо =С1+D2 (рис.1).
122.PNG
Рис.1
Зверни увагу!
Якщо формула містить адресу клітинки, у якій вона й записана, то виникає помилка «циклічне посилання».
Щоб скопіювати формулу до суміжних клітинок, можна виділити клітинку з формулою та перетягнути маркер автозаповнення (рис. 2). Отримані формули будуть модифікованими.
 
123.PNG
Рис.2
 
Абсолютне посилання використовується, якщо адреса клітинки при копіюванні формулі не повинна змінюватися.
Абсолютне посилання утворюється введенням знака $ перед заголовком стовпця і номером рядка.
Приклад:
Якщо скопіювати до будь-якої комірки формулу =$А$1, вона не змінить свого вигляду і матиме посилання на комірку з адресою А1.
 
125.PNG
Рис.3
Якщо в посиланні на комірку знак $ міститься тільки перед заголовком стовпця або номером рядка, то таке посилання називають мішаним.
Зверни увагу!
Тип посилання буде змінюватися автоматично, якщо у формулі на посиланні встановити курсор і натиснути клавішу F4.
При копіюванні формул із мішаними посиланнями модифікуються тільки відносні заголовки стовпців або номери рядків, а абсолютні залишаються незмінними.
Зверни увагу!
При копіюванні даних з адресних клітинок до інших клітинок посилання на них у формулах не модифікуються, а при переміщенні — модифікуються залежно від нового розташування.
Приклад:
В електронній таблиці при переміщенні даних з адресної клітинки А1 до клітинки С3 всі посилання А1; $A$1; A$1; $A1 модифікуються відповідно таким чином: С3; $С$3; С$3; $С3.
 
124.PNG
Рис.4
Усі посилання також модифікуються, якщо адресна клітинка переміщується внаслідок вставлення або видалення стовпців, рядків, клітинок або діапазонів вище або ліворуч від неї.

Видалення адресних клітинок призводить до помилок у формулах, які містять посилання на них (рис. 5).

126.PNG
Рис.5
Іменування клітинок і діапазонів
Окремим клітинкам і діапазонам можна надавати назви (іноді кажуть «імена»). Це спрощує запис складних формул, допомагає зрозуміти формули, записані раніше. 
Щоб надати назву виділеній клітинці або діапазону, її вводять у поле Ім’я.
Назви використовують у формулах, як і звичайні посилання.
Приклад:
У клітинці B1 збережено значення курсу євро відносно гривні. Надамо їй назву КУРС (рис. 6). Тепер ми замість формули =B3/B1 у клітинку B4 можемо ввести =B3/КУРС.
127.PNG
Рис.6
Джерела:
Інформатика : підруч. для 7 кл. закл. загал. серед. освіти / [О. О. Бондаренко, В. В. Ластовецький, О. П. Пилипчук, Є. А. Шестопалов]. — Харків : Вид-во «Ранок», 2024.