Редагування даних у клітинках
 Уведені в таблицю дані за потреби можна редагувати (змінювати). У цілому редагування даних в ЕТ схоже на редагування даних у текстовому документі. 
Видалити символи в клітинці можна клавішами Backspace або Delete, скасувати останні дії — сполученням клавіш Ctrl + Z або кнопкою 107.PNG . Редагування даних можна проводити безпосередньо в клітинці або в полі Рядка формул.
Для редагування даних слід:
  • безпосередньо у клітинці — двічі клацнути на клітинці або зробити її поточною і натиснути клавішу F2;
  • у Рядку формул — вибрати клітинку і вибрати вказівником довільне місце в Рядку формул, потім відредагувати дані. Після завершення слід натиснути клавішу Enter.
Зверни увагу!
Якщо у клітинку потрібно ввести інші дані, то можна зробити її поточною і, не видаляючи в ній даних, почати вводити нові. Попередні дані буде замінено на нові.
Використовуючи кнопки Скасувати і Повернути на Панелі швидкого доступу 37.PNG(або сполучення клавіш Ctrl + Z і Ctrl + Y) можна скасувати або повернути до ста останніх кроків уведення або редагування даних.
У програмі доступні також операції копіювання, вирізання, вставлення даних відповідними сполученнями клавіш Ctrl + С, Ctrl + Х, Ctrl + V або командами контекстного меню.
Форматування вмісту клітинок
Для кращого сприйняття таблиці варто приділяти увагу її оформленню. Це досягається форматуванням вмісту клітинок.
Форматування символів
Пригадаймо призначення інструментів форматування символів (рис.1):
115.PNG
Рис.1
1 — гарнітура; 2 — розмір шрифту; 3 — накреслення; 4 — встановлення меж клітинки; 5 — колір заливки; 6 — змінення розміру шрифту; 7 — колір шрифту; 8 — відкриття вікна налаштування шрифту.
Щоб змінити формат вмісту клітинки, достатньо клацнути клітинку та вибрати потрібний інструмент. Якщо ж потрібно змінити формат частини тексту клітинки, слід перед цим клацнути двічі та виділити фрагмент тексту.
Форматування фрагментів вмісту клітинок із нетекстовими даними неможливе.
Вирівнювання вмісту в клітинці
Текст у клітинці автоматично вирівнюється за лівим краєм, а числа — за правим. Щоб змінити вирівнювання вмісту, потрібно спочатку виділити клітинку (одинарним клацанням!) або діапазон, а потім скористатися відповідними інструментами вкладки Основне групи Вирівнювання.
Залежно від вибраних інструментів горизонтального й вертикального вирівнювання є 9 варіантів розташування (рис.2).
116.PNGРис.2
 
Орієнтація вмісту клітинок
Уміст клітинки іноді доводиться повертати. Щоб повернути вміст клітинки на довільний кут, потрібно:
1) на вкладці Основне в списку вибрати команду Формат вирівнювання клітинки, або розгорнути вікно налаштувань значком , або в контекстному меню клітинки вибрати команду Формат клітинок;
2) у вікні Формат клітинок відкрити вкладку Вирівнювання;
3) у блоці Орієнтація задати кут повороту або перетягнути маркер Напис на потрібний кут і натиснути кнопку ОК.  
Встановлення формату за зразком
Щоб застосовувати формат певної клітинки до інших клітинок, слід її виділити, на вкладці Основне клацнути кнопку 59.PNG Формат за зразком; протягнути вказівник-пензель по клітинках, для яких потрібно застосувати вибраний формат.
Для багаторазового застосування формату за зразком кнопку 59.PNG необхідно клацнути двічі, а для виходу з цього режиму — натиснути клавішу Esc.
Змінення розмірів стовпців і рядків
Щоб змінити ширину стовпця (висоту рядка), достатньо перетягнути його праву (нижню) межу в рядку (стовпці) заголовків.
При цьому виводяться поточні розміри: у пунктах і пікселях — для рядків, у символах і пікселях — для стовпців за звичайного режиму перегляду (рис.3).
117.PNG
 
Рис.3
Джерела:
Інформатика : підруч. для 7 кл. закл. загал. серед. освіти / [О. О. Бондаренко, В. В. Ластовецький, О. П. Пилипчук, Є. А. Шестопалов]. — Харків : Вид-во «Ранок», 2024.