Теорія:

Вершини, ребра і грані
Примітиви, які ми можемо додавати на сцену, є мешами (Mesh) — полігональними сітками. Форму об'єкта задає сукупність вершин, ребер і граней.
Вершина (Vertex) — це точка в просторі.
 
Ребро (Edge) — це з'єднання між двома вершинами.
 
Грань (Face) — це замкнута множина ребер, в якій кожне ребро суміжно з іншим. Грань утворюють три й більше вершин.
30.PNG
 
В об'єктному режимі (Object Mode) можна виділяти і трансформувати об'єкти, працюючи з об'єктом як з єдиним цілим. Переглядати і правити структуру об'єкта, працювати окремо з кожним елементом об'єкта можна в режимі редагування (Edit Mode). Для перемикання в режим редагування слід виділити об'єкт і натиснути клавішy Tab.
Робота в режимі редагування
У режимі редагування можна виділяти вершини, ребра або грані лівою кнопкою миші. Перемикатися між режимами виділення вершин, ребер і граней можна за допомогою трьох кнопок з відповідними піктограмами.
 
29.PNG
 
У виділеного елемента буде відображатися такий самий маніпулятор з трьома осями, як і в об'єктному режимі — елементи так само можна переміщати, повертати і масштабувати. Крім того, можна видаляти елементи і створювати нові, а також здійснювати інші операції над полігональної сіткою. Весь цей процес зазвичай називають моделюванням полігональної сітки.
 
Операція
Опис дії
Гаряча клавіша
Команда меню
Витискування (Екструдування)Змінювання геометрії об'єкта за рахунок створення копій вершин, ребер і граней і їхнього подальшого переміщення або зміни розмірів.EВидавити грані (вершини, ребра)
Розбивка (Sibdivide)Розбиває грань на чотири рівні частини, а ребро — на дві. Поділити
Фаска (Bewel) Дозволяє створити скіс кромки для ребра або грані.Ctrl + BРебра скосу
 Ніж (Knife)Дозволяє розрізати межі, створивши на них нові ребра у напрямку розрізання. Щоб визначити цей напрямок, ви повинні вказати кілька точок поспіль лівою кнопкою миші.  К + Enter 
Замкнутий розрізРозрізати, створивши петлю ребер сітки, і пересунути її. Ctrl + RЗамкнутий розріз і зсув
 
При роботі з вершинами, ребрами та гранями об'єкта зручно показувати об'єкт як каркас із дротяних ребер. Для цього слід натиснути кнопку Каркас в групі Відтінювання вікна огляду.
 
40.PNG 
 
Перейди в режим редагування і проаналізуй призначення кнопок на панелі трансформації. При наведенні вказівника миші на кнопку спливає підказка з назвою команди, описом її призначення та гарячою клавішею, яка викликає цю команду:
 
31.PNG 
Приклад:
На наступному малюнку ребро, що виділене червоним кольором, переміщене по осі Z:
 
32.PNG 
 
На наступному малюнку грань, що виділена червоним кольором, пропорційно збільшена і переміщена по осі Y:
 
 33.PNG