Дієслівні форми на -но, -то — це незмінювані форми дієслова, що виражають результат дії, виконаної невідомою або неназваною особою.
Приклад:
Кімнату пофарбовано в зелений колір. Інформацію поширено в ЗМІ. Малюнок виконано олівцем.
Ці форми в реченнях виступають у ролі головного члена у формі присудкаЯ збагнула, що забуття не суджено  мені (Леся Українка).

У таких реченнях немає підмета, тобто вказівки на виконавця, а зосереджено увагу на результаті дії.
Дієслівні  форми на -но, -то творимо від пасивних дієприкметників за допомогою суфікса зірваний → зірвано, прочитаний → прочитано, забутий → забуто.
Приклад:
Стороннім вхід заборонено. Палити заборонено. Порядок денний оголошено. Відвідувачів попереджено про заборону фото- та відеозйомки. Ой у полі жито копитами збито.
Зверни увагу!
Дієслівні форми на -но, -то зосереджені на називанні дії, виконаної кимось невідомим, тому вводити  в речення виконавця у формі іменника-істоти чи займенника в орудному відмінку є грубою помилкою.  Тут не може бути питання ким? Зважаючи на  неприродність подібних пасивних синтаксичних конструкцій для сучасної української літературної мови,  рекомендовано замість них уживати двоскладні речення з підметом, вираженим іменником у називному відмінку, присудком у формі особового дієслова і додатка у формі знахідного.

ПОРІВНЯЙ 

НЕПРАВИЛЬНО ПРАВИЛЬНО
Дорогу заасфальтовано робітниками. Робітники заасфальтували дорогу. Дорогу заасфальтовано.                              

 

Однак у реченнях зі словами на -но, -то можна називати знаряддя дії, до якого ставимо питання не ким?, а чим? Тобто роль додатка виконує іменник-неістота: Дорогу покрито асфальтом.
Бажано уникати вживання пасивних дієприкметників у ролі присудка.

ПОРІВНЯЙ

НЕ ВЖИВАЄМО

УЖИВАЄМО
Ця модель авто відкликана з продажу через критичну помилку.                                  Цю модель авто відкликано з продажу через критичну помилку.                                       

 

У сучасному літературному мовленні вживаються дієслівні форми на -но, -то замість пасивних дієприкметників, коли є потреба наголосити на дії, а не на ознаці.
Приклад:
Запланований обсяг робіт виконано. Наш відділ реорганізовано. Рахунок поповнено.
Зверни увагу!
А в реченні Ми втомлені кількаденним переходом через гори доречно вжити саме пасивний дієприкметник, оскільки акцент на ознаку.