Методична рекомендація:

Теорія

Номер Назва Опис
1. І і ІІ дієвідміни. Дієвідмінювання дієслів. Теоретичний матеріал з теми « І і ІІ дієвідміни. Дієвідмінювання дієслів».

Завдання

Номер Назва Вид Складність Бали Опис
1. Вибір правильного варіанта 1 вид - рецептивний середнє 1Б. Завдання на формування навичок правильно визначати особові закінчення дієслів 3 особи множини.
2. Вибір дієслів із закінченнями -ать, -ять. 1 вид - рецептивний середнє 1Б. Завдання на формування навичок правильно визначати особові закінчення дієслів 3 особи множини.
3. Теоретичний практикум 2 вид - інтерпретація легке 3Б. Узагальнення теоретичних відомостей про дієвідміни дієслів.
4. Розподіл за дієвідмінами 2 вид - інтерпретація середнє 6Б. Удосконалення умінь визначати дієвідміни дієслів.
5. Букви е (є) в дієсловах. 2 вид - інтерпретація середнє 1Б. Написання букв е(є) в особових закінченнях дієслів І дієвідміни.
6. Відмінювання дієслів 3 вид - аналіз середнє 6Б. Удосконалення уміння відмінювати дієслова та орфографічних навичок написання особових закінчень дієслів.
7. Як правильно: е(є) чи и(ї)? 3 вид - аналіз середнє 3Б. Вправа на формування орфографічних навичок написання букв е(є), и(ї) в особових закінченнях дієслів.
8. Правопис особових закінчень дієслів 3 вид - аналіз середнє 6Б. Завдання на формування навичок написання букв е,и в особових закінченнях дієслів І та ІІ дієвідмін.

Додаткові завдання (приховані від учнів)

Номер Назва Вид Складність Бали Опис
1. Вибери правильний варіант Інший середнє 1Б. Вправа на перевірку сформованості умінь правильно утворювати дієслова 3 особи множини.
2. Відмінювання дієслів Інший середнє 6Б. Удосконалення уміння відмінювати дієслова та орфографічних навичок написання особових закінчень дієслів.
3. Вправа - трансформація Інший середнє 3Б. Перевірка сформованості умунь утворювати особові дієслова теперішнього та простого майбутнього часів.
4. Написання особових закінчень дієслів Інший середнє 6Б. Перевірка сфрмованості навичок написання букв е,и в особових закінченнях дієслів І та ІІ дієвідмін.
5. Творче конструювання Інший середнє 2Б. Вправа на сформованість умінь утворювати особові дієслова та вводити їх у словосполучення.

Тести

Номер Назва Рекомендований час: Складність Бали Опис
1. Тренування з теми «І і ІІ дієвідміни. Дієвідмінювання дієслів». 00:10:00 середнє 9Б. Закріплення теоретичного матеріалу з теми, формування навичок розрізняти дієслова І і ІІ дієвідмін.

Перевірочні тести (приховані від учнів)

Номер Назва Рекомендований час: Складність Бали Опис
1. Домашня робота з теми «І і ІІ дієвідміни. Дієвідмінювання дієслів». 00:20:00 середнє 11Б. Формування навичок відмінюватиі дієслова, правильно вживати особові закінчення дієслів І і ІІ дієвідмін.
2. Перевірна робота з теми «І і ІІ дієвідміни. Дієвідмінювання дієслів». 00:20:00 середнє 12Б. Перевірка сформованості навичок змінювати дієслова за числами та особами, визначати дієвідміни, вводити дієслова у словосполучення.