Індивідуальний розвиток багатоклітинних організмів виконує важливі біологічні функції. По-перше, забезпечує неперервність поколінь і тим самим існування як окремих видів, так і життя на нашій планеті загалом. По-друге, під час розвитку багатоклітинних організмів відбувається диференціація клітин і формуються різноманітні тканини та органи. З однієї клітини — заплідненої чи, рідше, незаплідненої яйцеклітини — виникає все різноманіття клітин організму.
 
В індивідуальному розвитку тварини виділяють зародковий період, або ембріональний, і післязародковий, або постембіональний.
 
Зародковий (ембріональний) період індивідуального розвитку — це час, коли зародок розвивається всередині материнського організму або всередині яйця. Він завершується народженням (виходом з материнського організму або з оболонок яйця.
 
Післязародковий (постембріональний) період тварин починається після народження (виходу з материнського організму або оболонок ікринки чи яйця). Він триває до завершення життя особини. За цей час організм росте, розвивається, набуває здатності до розмноження. Ікринками називають яйця деяких тварин (ракоподібні, риби, амфібії), які вони відкладають у воду. Ікринки зазвичай не мають таких щільних оболонок, як у яєць.
 
Процес появи на світ зародка, що розвинувся в організмі матері й має в цей час зв'язок з материнським організмом, — це справжнє живонародження. Якщо зародок розвивається всередині материнського організму і звільняється від яйцевих оболонок ще в ньому, таке явище має назву яйцеживонародження (ящірка живородна, деякі змії, акваріумні рибки — гупі та мечоносці тощо). Якщо ж зародок розвивається в яйці поза материнським організмом і молода особина виходить з нього безпосередньо в зовнішнє середовище, то таке явище називають яйценародженням (більшість рептилій, комах, птахи, першозвірі тощо). 
Джерела:
Біологія: підруч. для 7-го кл. закл. заг. серед. освіти / Балан П.Г., Кулініч О.М., Юрченко Л.П. — Київ: Генеза, 2024. с. 147-151.
Біологія: підруч. для 7-го кл. зал. заг. серед. освіти / Задорожний К., Ягенська Г., Павленко О., Додь В. — Київ: Освіта, 2024. с. 140-141.
Біологія: підруч. для 7-го кл. зал. заг. серед. освіти / Андерсон О.А., Вихренко М.А., Чернінський А.О., Андерсон А.О. — Київ: Школяр, 2024. с. 135-137.
Біологія: підруч. для 7-го кл. закл. заг. серед. освіти / Горобець Л.В., Кокар Н.В., Кравець І.В. Жирська Г.Я. — Тернопіль: Астон, 2024. с. 181-183.