Водорості є збірною групою організмів: систематичні групи (найвищі таксони) водоростей мають різне походження, особливу еволюційну історію. Усіх їх об'єднує те, що вони здійснюють фотосинтез, і в їх організмі відсутні спеціалізовані тканини. Тобто клітини тіла водоростей подібні між собою як за будовою, так і за функціями. На сьогодні їх описано \(60\) тис. видів водоростей. Переважно вони населяють водне середовище.
 
водорості04.jpgводорості4.jpg
Водорості
Альгологія — наука, яка вивчає водорості.
Особливості будови та процеси життєдіяльності водоростей. Розміри водоростей можуть варіюватися від дуже дрібних (одноклітинні планктонні водорості) й до \(30\) — \(50\) метрів (бурі водорості). Водорості не мають не тільки органів, а й тканин. Їхнє тіло побудоване з клітин, однакових за будовою. Тому тіло водорості називають слань, або талом. Водорість прикріплюється до субстрату ризоїдом або може вільно плавати в товщі води. У клітинах водоростей є ядро, хлоропласти, вакуоля та інші органели.
 
Живляться водорості автотрофно — шляхом фотосинтезу.
 
Серед них трапляються: одноклітинні, багатоклітинні й колоніальні.

Одноклітинні організми утворені однією клітиною, яка виконує всі функції багатоклітинного організму.
 
Колоніальні організми — це система однотипних одноклітинних організмів, об’єднаних у колонії для спільного виконання життєвих функцій. Але при цьому кожна клітина колонії, як і раніше, може сама виконувати всі функції живого і є окремим самостійним організмом.
 
Багатоклітинні водорості можуть мати різні структури талому:
  • нитчасту, що утворена з клітин, розташованих у ряд (ця нитка може бути розгалужена або ні);
  • пластинчасту, що утворена з одного або кількох шарів клітин;
  • листостеблову, що має вигляд пагінця з листками та бічними пагонами.
Джерела:
Біологія: підруч. для 7-го кл. зал. заг. серед. освіти / Горобець Л.В., Кокар Н.В., Кравець І.В., Жирська Г.Я. — Тернопіль: Астон, 2024. с. 61-64.
Біологія: підруч. для 7-го кл. зал. заг. серед. освіти / Задорожний К., Ягенська Г., Павленко О., Додь В. — Київ: Освіта, 2024. с. 60-63.