Травна система
У ротовій порожнині черевоногих молюсків міститься м'язистий язик з хітиновими зубчиками, які утворюють «тертку» (або радулу). У рослиноїдних молюсків терка (радула) служить для зіскоблювання рослинної їжі, у хижих — допомагає утримувати здобич.
 
У ротову порожнину, зазвичай, відкриваються слинні залози. Ротова порожнина переходить в глотку, а потім — у стравохід, який веде у шлунок і кишечник. У нього впадають протоки травної залози. Неперетравлені залишки їжі викидаються через анальний отвір.

Нервова система — розкидано-вузлового типу, складається з декількох пар добре розвинених нервових вузлів, розташованих у різних частинах тіла, і нервів, що відходять від них.
 
Нервова система підписи-1.jpg
 
У черевоногих молюсків розвинені органи чуття. Вони розташовані в основному на голові: очі, щупальцяоргани дотику, органи рівноваги. У черевоногих добре розвинені органи нюху — вони можуть розпізнавати запахи.
 
Черевоногі молюски мають незамкнуту кровоносну систему, що складається з серця і судин. Серце складається з двох камер: шлуночка і передсердя.

 кровоносна1.jpg

Дихання у молюсків, що живуть у воді, здійснюється зябрами, а у наземних — легенями. У мантійній порожнини у більшості водних черевоногих молюсків є одна або, рідше, два зябра.
У ставковиків, виноградних равликів мантійная порожнина виконує роль легені. Кисень з атмосферного повітря, що заповнює «легеню», проникає через стінку мантії у розгалужені у ній кровоносні судини, а вуглекислий газ з кровоносних судин надходить у порожнину «легені» і виходить назовні.
 
Органи виділення молюсків — одна або дві нирки. Непотрібні для організму продукти обміну речовин надходять з крові у нирку, протоки якої відкриваються у мантійну порожнину.

Молюски розмножуються виключно статевим шляхом. Ставковики, равлики, слизняки — гермафродити. Їхня статева залоза продукує як чоловічі, так і жіночі статеві клітини. Проте, самозаплідення у молюсків не спостерігається. Кожен ставковик є і самкою, і самцем одночасно. Тому тварина стає «батьком» для одних діточок і «мамою» для інших.
 
Запліднені яйця (біля \(200\) штук) вони,  зазвичай, відкладають на листя рослин і різні водні предмети або між грудочками грунту. З яєць виходять маленькі равлики.
 
Черевоногі можуть бути проміжними господарями плоских паразитичних червів (малий ставковик служить проміжним господарем для печінкового сисуна). Багато молюсків є кормом для риб і птахів. Наземних черевоногих поїдають земноводні, кроти, їжаки. Деякі види черевоногих вживає в їжу і людина. Серед черевоногих є шкідники садів і городів — слизняки, виноградний равлик, тощо.