Клас Комахи — найчисленніша і найрізноманітніша група тварин, яка налічує понад \(1\) млн видів.
Комахи — найбільш високоорганізовані членистоногі; у них найдосконаліша нервова система та органи чуття. Вони освоїли усі середовища існування і зустрічаються практично скрізь (за винятком морів і океанів).
Покриви тіла комах — хітинова кутикула. В усіх наземних тварин вона вкрита тоненьким шаром воскоподібної речовини, яка запобігає випаровуванню води. 
На поверхні кутикули є вирости — волоски, щетинки, лусочки. Чисельні волоски виконують функцію органів дотику або слуху.
Тіло комах складається з трьох відділівголови, грудей і черевця:
 
зовнішня_будова.png
 
На голові містяться одна пара складних очей, одна пара вусиків і  ротові органи (які є видозміненими кінцівками).
  
Очі у комах складні фасеточні, проте у деяких також є і прості очі.
 
очі бджоли.jpg
Очі бджоли
  
Вусики комах (антени) виконують функцію органів нюху та дотику. Вони можуть мати різноманітні форми.
  
вусики жіків-укр-підписи.jpg
  
Ротові органи комах змінюються в залежності від їжі, яку вона споживає:
  • у тарганів і жуків ротові органи гризучого типу;
  • бджоли мають ротові органи гризучо-лижучого (гризучо-сисного) типу;
  • у комара і клопа — колючо-сисного типу;
  • у метелика — сисного типу;
  • у мухи — лижучого (фільтруючого) типу.
Грудний відділ утворюється трьома сегментами. На грудях розташовуються три пари ходильних нігі дві пари крил (у більшості комах).
 
На кожному сегменті міститься одна пара ніг. У більшості комах ноги   бігальні (наприклад, у таргана), вони потрібні лише для ходьби і бігу, проте їх будова може змінюватися в залежності від способу життя. У коника, сарани, блохи остання пара ніг дуже довга і потужна — стрибальні ноги. У капустянки передня пара ніг потужна, плоска і коротка — копальні ноги. У жука-плавунца задня пара ніг покрита довгими волосками, які утворюють широку поверхню — своєрідне весло — плавальні ноги. У богомола передні ноги озброєні шипами, які допомагають цьому хижакові утримувати здобич — хапальні ноги. Бджола використовує ноги для збирання пилка — збиральні ноги.
 
Крила комах є бічними складками покривів. Вони містяться на другому та третьому сегментах грудей. Міцність крилам надають жилки.
Розрізняють передні та задні крила. Їх будова, кількість і особливості визначають приналежність комах до різних рядів:
 
види крил підписи.jpg
 
На черевці ніг і крил немає, зазвичай воно складається з \(10\) — \(11\) сегментів, у ньому містяться майже усі внутрішні органи комах.