До класу Павукоподібних належать, в основному, наземні види (понад \(70000\) видів).
До них належать скорпіони, кліщі, павуки та інші представники класу.
Зовнішня будова
Тіло павукоподібних має зовнішній водонепроникний хітиновий скелет, поділене на два відділи — головогруди і черевце. Вусиків немає.
 
На головогрудях містяться чотири пари ходильних ніг і дві пари видозмінених кінцівок (ротові органи — хеліцери і ногощупальці (педипальпи)), які служать для захоплення і подрібнення їжі.
 
павук_підписи.jpg
 
павутинні залози.png
 
Гачкоподібними хеліцерами павук хапає свою жертву. У середині хеліцер є канал, по якому з отруйних залоз, які розташовані біля основи хеліцер, у тіло жертви надходить травний сік. Поруч з хеліцерами містяться короткі, покриті чутливими волосками органи дотику, нюху та смаку — ногощупальці.
 
На нижньому кінці черевця є три пари павутинних бородавок (видозмінені черевні кінцівки), які виробляють павутину. Рідина, яка виділяється з павутинних бородавок миттєво твердне на повітрі і перетворюється на міцну павутину нитку.
Різні частини павутинних бородавок виділяють павутину різних типів. Павутинні нитки розрізняються за товщиною, міцністю і клейкістю. Різні типи павутини павук використовує для будівництва ловчої сітки: в її основі міцніші і не липкі нитки, а концентричні нитки — тонші і липкі. Павуки використовують павутину для зміцнення стінок своїх сховищ і для виготовлення коконів для яєць.
 
Молоді павуки використовують довгі павутинні нитки для переміщення у просторі, що сприяє їх розселенню. За допомогою ниток павутини павуки можуть спускатися з гілок дерев та інших опор на землю та підніматися.
 
Очі у павукоподібних прості.
 
очі павука.jpg
 
Порівняно слабкий розвиток органів зору компенсується добре розвиненими органами дотику, які мають провідну роль в орієнтації павукоподібних у навколишньому середовищі. Є у них і органи, що реагують на хімічні подразники, а також органи нюху і смаку.