Значення кишковопорожнинних
Представники кишковопорожнинних — коралові поліпи утворюють рифи, а іноді й цілі острови — атоли, які являють собою особливі екосистеми.
 
кораловий риф.JPG
Кораловий риф
 
З відмерлих коралів утворюються вапняні гірські породи. Їх використовують у будівництві, при декоративному оформленні житла.
 
Представником кишковопорожнинних є гідра звичайна. Ця тварина мешкає у водоймах з прісною водою. Тіло гідри — завдовжки \(1—\)\(2\) см, має циліндричну форму. На нижньому кінці тіла є підошва, за допомогою якої тварина прикріплюється до каміння або водних рослин. На верхньому кінці — міститься рот, оточений \(6\)—\(12\) рухливими щупальцями. Гідра є хижаком — живиться мікроскопічними тваринами. Вона здатна переміщуватися з одного місця на інше. Для цього тварина нахиляється, прикріплюється до поверхні щупальцями, відриває основу тіла, після чого знову прикріплюється підошвою.  
Деякі кишковопорожнинні селяться на рухомих тварин (наприклад, актинія і рак самітник). Рак переміщує актинію, а актиния захищає рака своїми жалкими клітинами.
 
актинія-рак11.png
Актинія і рак самітник
 
У східних країнах кишковопорожнинні (медузи) використовуються в їжу.
Отрута деяких медуз може бути небезпечною для людини — викликає опіки, а у тяжких випадках, вражаючи дихальну систему, призводить до смерті.
У Чорному та Азовському морях мешкають медузи аурелія та коренерот.У місці дотику щупалець цих медузи на шкірі людини може виникати досить болючий опік, яких не зникає протягом декількох годин.
 
1-медуза.jpg
Медуза аурелія
 
корнерот1.jpg
Медуза коренерот