СНІД — вірусне захворювання
Вірус імунодефіциту людини (ВІЛ), який є причиною синдрому набутого імунодефіциту (СНІДу), був виявлений у США в \(1981\) р. До \(2000\) р число людей, заражених цим вірусом склало \(30\) млн.
 
снід.jpg
 
ВІЛ інфікує і знищує лейкоцити, у тому числі так звані лімфоцити-хелпери, які забезпечують формування імунітету людини.
У результаті імунна система руйнується, лімфоцити перестають захищати організм, і він виявляється беззахисним до мікроорганізмів, які раніше не представляли ніякої небезпеки. Більше половини хворих на СНІД помирають від пневмонії, яку здорова людина зазвичай переносить без важких наслідків.
Шляхи передачі та профілактика СНІДу
Найчастіше ВІЛ заражаються через сперму або кров. 90 % заражених інфіковані статевим шляхом. При цьому чим більше статевих партнерів, тим вище імовірність зараження. Швидко поширюється вірус серед наркоманів через використання одного шприца. Можна заразитися, якщо контактувати з кров'ю зараженої вірусом людини, наприклад, при перев'язуванні рани. Можливе зараження при переливанні крові, якщо вона не перевірена на наявність ВІЛ. Ще один шлях зараження — це передача вірусу від хворої матері до дитини через плаценту або з грудним молоком.
Зверни увагу!
Повітряно-крапельним шляхом і при рукостисканні цей вірус не поширюється.
Кращим способом захисту від СНІДу є дотримання запобіжних заходів:
  • обмеження статевих контактів і використання презервативів;
  • використання одноразових шприців, дотримання правил стерилізації багаторазових інструментів;
  • ретельна перевірка донорської крові на ВІЛ.