Методична рекомендація:

Теорія

Номер Назва Опис
1. АТФ та інші органічні речовини клітин Представлено теоретичний матеріал про АТФ та інші органічні речовини клітин.

Завдання

Номер Назва Вид Складність Бали Опис
1. Доповни речення про склад і характеристику нуклеїнових кислот 2 вид - інтерпретація середнє 2Б. Необхідно доповнити речення про склад і характеристику нуклеїнових кислот.
2. Принцип комплементарності 1 вид - рецептивний середнє 1Б. Необхідно установити дію принципу комплементарності.
3. Нітрогеновмісні основи у РНК і ДНК 1 вид - рецептивний легке 1Б. Необхідно обрати назву нітрогеновмісних основ, що входять до складу РНК або ДНК.
4. Будова нуклеїнових кислот 1 вид - рецептивний легке 1Б. Необхідно установити групи, які входять до складу нуклеїнових кислот.
5. Комплементарність триплетів ДНК 2 вид - інтерпретація середнє 1Б. Необхідно установити комплеметарність триплетів ДНК, обравши із запропонованих варіантів.
6. Визначення комплементарності триплетів ДНК 2 вид - інтерпретація середнє 1Б. Необхідно установити комплеметарність триплетів у двох ланцюгах ДНК.
7. Розміщення ДНК у клітині 2 вид - інтерпретація середнє 1Б. Необхідно визначити у яких органелах може міститися ДНК, обравши із запропонованих варіантів.
8. Визначення ланцюга при реплікації молекули ДНК 2 вид - інтерпретація середнє 3Б. Необхідно дописати другий ланцюг молекули ДНК у процесі реплікації.
9. Склад фрагмента ДНК 2 вид - інтерпретація середнє 2Б. Необхідно дописати частину правого ланцюга ДНК, знаючи послідовність нулеотидів у лівому ланцюгу.
10. Кількість цитозинових нуклеотидів 3 вид - аналіз середнє 1Б. Необхідно обчислити кількість цитозинових нуклеотидів у молекулі ДНК за відомою часткою гуанінових нуклеотидів.
11. Кількість аденінових нуклеотидів у молекулі ДНК 3 вид - аналіз середнє 1Б. Необхідно обчислити кількість аденінових нуклеотидів у молекулі ДНК за відомою часткою гуанінових нуклеотидів.
12. Молекулярна маса спіралі ДНК 2 вид - інтерпретація середнє 1Б. Необхідно визначити молекулярну масу ланцюга ДНК за відомою кількістю нуклеотидів, що входить до молекули.
13. Оціни твердження про АТФ 2 вид - інтерпретація середнє 1Б. Необхідно оцінити правильність тверджень про характеристику і функції АТФ.
14. Будова АТФ 2 вид - інтерпретація середнє 1Б. Необхідно установити складові частини АТФ, обравши із запропонованих варіантів.
15. Оціни твердження про вітаміни 2 вид - інтерпретація середнє 1Б. Необхідно оцінити правильність тверджень про характеристику і функції вітамінів.
16. Доповни текст про будову і властивості ДНК 3 вид - аналіз середнє 5Б. Необхідно дописати текст про будову і властивості ДНК, вставивши терміни.

Додаткові завдання, приховані від учнів (Мій+)

Номер Назва Вид Складність Бали Опис
1. Реплікація молекули ДНК Інший середнє 3Б. Необхідно дописати другий ланцюг молекули ДНК у процесі реплікації, обравши із запропонованих варіантів.
2. Довжина спіралі ДНК Інший середнє 1Б. Необхідно визначити довжину ланцюга спіралі ДНК за відомою кількістю нуклеотидів, що входить до молекули.
3. Кількість тимінових нуклеотидів за відомою часткою гуанінових нуклеотидів Інший середнє 1Б. Необхідно обчислити кількість тимінових нуклеотидів у молекулі ДНК за відомою часткою гуанінових нуклеотидів.

Тести

Номер Назва Рекомендований час: Складність Бали Опис
1. Тренування з теми «Роль нуклеїнових кислот як носія спадкової інформації» 00:30:00 середнє 14Б. Відпрацьовуються знання основних понятть з теми, вміння визначати і характеризувати будову та біологічні властивості нуклеїнових кислот.

Перевірочні тести (приховані від учнів)

Номер Назва Рекомендований час: Складність Бали Опис
1. Домашня робота з теми «Роль нуклеїнових кислот як носія спадкової інформації» 00:25:00 середнє 8Б. Відпрацьовуються знання основних понятть з теми, вміння визначати і характеризувати будову та біологічні властивості нуклеїнових кислот.
2. Перевірна робота з теми «Роль нуклеїнових кислот як носія спадкової інформації» 00:30:00 середнє 7Б. Відпрацьовуються знання основних понятть з теми, вміння визначати і характеризувати будову та біологічні властивості нуклеїнових кислот.