Методична рекомендація:

Теорія

Номер Назва Опис
1. Вектор у системі координат Координатні вектори. Розкладання вектора за двома неколінеарними векторами.
2. Зв'язок координат вектора і координат початкової та кінцевої точки вектора Координати вектора. Дії з векторами в координатній формі.

Завдання

Номер Назва Вид Складність Бали Опис
1. Координати вектора 1 вид - рецептивний легке 3Б. Закріплення знань про координати вектора як коефіцієнти координатних векторів.
2. Додавання і віднімання векторів із координатами 1 вид - рецептивний легке 2Б. Потрібно виконати додавання і віднімання векторів із координатами.
3. Визначення координат вектора за координатами його початку та кінця 1 вид - рецептивний легке 6Б. Обчислення координат вектора за координатами його початку та кінця.
4. Координати вектора 2 вид - інтерпретація середнє 3Б. Обчислення координат вектора.
5. Математичні операції з координатами векторів 2 вид - інтерпретація середнє 2Б. Виконання математичних операцій із координатами векторів.
6. Сума, різниця і добуток вектора з числом 2 вид - інтерпретація середнє 3Б. Сума, різниця і добуток вектора з числом у координатній формі.
7. Рівність розкладів за координатними векторами 2 вид - інтерпретація середнє 6Б. Визначення коефіцієнтів, що задовольняють умову завдання.
8. Дії з векторами в координатній формі 2 вид - інтерпретація середнє 2Б. Дії з векторами в координатній формі.
9. Співнапрямлені та протилежно напрямлені вектори 2 вид - інтерпретація середнє 2Б. Потрібно вибрати з даних векторів пари співнапрямлених і протилежно напрямлених векторів.
10. Розкладання вектора за даними векторами 2 вид - інтерпретація середнє 2Б. Розкладання вектора за даними векторами на діагоналі паралелограма.
11. Розкладання векторів за даними координатними векторами 3 вид - аналіз важке 4,5Б. Розкладання векторів за даними координатними векторами незалежно від їх розташування в координатній системі.
12. Визначення координат вектора за даними координатними векторами 3 вид - аналіз важке 5Б. Визначення координат вектора за даними координатними векторами (малюнок).

Додаткові завдання (приховані від учнів)

Номер Назва Вид Складність Бали Опис
1. Доведення рівності векторів Інший середнє 3Б. Доведення рівності векторів за допомогою визначення їхніх координат.
2. Множення вектора на число в координатній формі Інший середнє 2Б. Застосування знань про те, як множення на число впливає на довжину і напрям вектора.

Тести

Номер Назва Рекомендований час: Складність Бали Опис
1. Тренування з теми «Координати вектора» 00:20:00 середнє 10Б. Перевірка знань формул із теми «Координати вектора».

Перевірочні тести (приховані від учнів)

Номер Назва Рекомендований час: Складність Бали Опис
1. Домашня робота з теми «Координати вектора» 00:15:00 середнє 11Б. Закріпленння знань про координати вектора.
2. Перевірочна робота з теми «Координати вектора» 00:20:00 важке 18Б. Перевірка знань про координати вектора, виконання дій із векторами в координатній формі.