Вода — унікальна речовина. Це єдина речовина, яка існує на планеті одночасно в трьох агрегатних станах. Рідка вода покриває \(75\) % земної поверхні річками, озерами, морями і океанами. Велика кількість твердої води у вигляді льоду зосереджено на Північному і Південному полюсах. Газоподібна вода міститься в атмосфері.
Кислотні опади
Забруднення води відбувається не лише через скидання відходів підприємств безпосередньо у водойми, а й завдяки шкідливим викидам в атмосферу. В атмосфері збираються отруйні гази, розчинні у воді.
 
Гази сульфур(\(IV\)) оксид SO2, сульфур(\(VI\)) оксид SO3, нітроген(\(III\)) оксид N2O3, нітроген (\(V\)) оксид N2O5 та інші, при взаємодії з водяною парою, або водою, що міститься у повітрі, утворюють кислоти:
 
SO2+H2O=H2SO3 — сульфітна кислота;
 
SO3+H2O=H2SO4 — сульфатна кислота;
 
N2O3+H2O=2HNO2 — нітритна кислота;
 
N2O5+H2O=2HNO3 — нітратна кислота.
 
Кислотні опади впливають на здоров'я людей, рослин, тварин. Вони викликають загибель риб та інших водяних мешканців у водяних екосистемах, захворювання жителів суходолу. Кислоти порушують захисний восковий покрив листя, роблячи рослини уразливішими для комах, грибів та інших патогенних мікроорганізмів, сприяють уповільненню росту і загибелі дерев.
 
викиди.jpg
Джерелами кислото-утворюючих викидів є теплові електростанції, металургійні і хімічні підприємства, авіація, автотранспорт, тваринництво (у гною, що лишається після тварин, міститься амоніак, який бактерії переробляють в нітроген оксиди).
Кислотні опади пошкоджують також памятки культури і архітектури, вироби з металу, покрівлі будинків, роз'їдають лаки і фарби.
 
Для боротьби з кислотними опадами потрібно зменшувати викиди речовин, що спричиняють утворення кислотних оксидів.
 
Джерела:
http://esu.com.ua/search_articles.php?id=6631