З усіх кислот найбільше застосування у різних галузях мають сульфатна, хлоридна, нітратна і ортофосфатна.
 
Застосування кислот в промисловості
  
Кислота
Галузь застосування
H2SO4Виробництво інших кислот, солей, добрив, барвників, ліків, очищення нафтопродуктів. Сульфатну кислоту, за рахунок її властивостей поглинати великі кількості води, використовують для осушення. Застосовується для приготування акумуляторної кислоти.
HClВиробництво солей, фарб, ліків.
HNO3Виробництво добрив, барвників, вибухових речовин.
H3PO4Виробництво добрив, миючих засобів.
 
Застосування кислот у медицині.
  
Борна кислота має антисептичні властивості, її використовують при приготуванні борної мазі.
 
Ортофосфатна кислота широко застосовується в стоматології при пломбуванні зубів. Нею протруюють зубну емаль перед процедурою. Також в незначних кількостях ортофосфатна кислота застосовується в сумішах для відбілювання зубів.
Розбавлену хлоридну (соляну, хлороводневу) кислоту застосовують для лікування деяких захворювань шлунково-кишкового тракту.
  
Застосування кислот в побуті.
  
Лимонна кислота використовується в кулінарії, а також для виведення всіляких плям: від вина, різних ягід, фарб, іржі, чорнила.
 
Щавлева кислота застосовується для видалення плям від чорнила, іржі. Однак треба мати на увазі, що кристалічна кислота може викликати опіки слизових оболонок ротової порожнини, стравоходу, шлунка і є отруйною речовиною.
 
Борна кислота використовується як мікродобрива і засоби для боротьби з тарганами і будинковими мурашками. 
  
Оцтова кислота застосовується або у вигляді столового оцту, з масовою часткою кислоти до \(9\) % або у вигляді \(70-80\)% -вої есенції. Оцет застосовується в якості консерванту, приправи до страв, видалення фруктових плям із тканин.
 
Хлоридна кислота застосовується для очищення від вапняного нальоту раковин,  умивальників, труб і радіаторів систем централізованого опалення.
HCL.png
Розбавлена нітратна кислота використовується для чищення виробів з благородних металів. 
HNO3.png
Зверни увагу!
При потраплянні на шкіру хлоридна і нітратна кислоти викликають хімічні опіки.