Оксиди використовуються у найрізноманітніших галузях народного господарства: у промисловості, будівництві, при отриманні інших речовин, у медицині, у побуті, тощо.
 
Оксиди використовують у промисловості.
  
У промисловості оксиди використовуються в якості сировини.
 
Наприклад, деякі оксиди використовуються як пігменти у виробництві фарб і емалей. Саме на ці потреби у великій кількості витрачається цинк оксид ZnO, титан(\(IV\)) оксид TiO2 і ферум(\(III\)) оксид Fe2O3.
 
Ферум(\(III\)) оксид Fe2O3 використовують також під час добування металів.
При виробництві гуми, цементів, очищення нафтопродуктів використовують магній оксид MgO.
 
При виготовленні кольорового скла в якості пігментів використовують кобальт(\(III\)) оксид Co2O3, хром(\(III\)) оксид Cr2O3 і манган(\(IV\)) оксид MnO2.
 
З сульфур(\(VI\)) оксиду SO3  виробляють сульфатну (сірчану) кислоту H2SO4, а кальцій оксид, або негашене вапно CaO є сировиною для отримання кальцій гідроксиду або гашеного вапна Ca(OH)2.
 
Цинк оксид ZnO використовують у медицині як антисептичний або в'яжучий засіб.

З силіцій оксиду SiO2 отримують силіцій (кремній), без якого в наші дні не може обійтися виробництво сонячних батарей і комп'ютерів. Його використовують також у будівництві та під час виготовлення скла.
 
Оксиди застосовуються і в харчовій промисловості, і у сільському господарстві.
 
Як консервант, а також для дезінфекції теплиць і складських приміщень використовують сульфур(\(IV\)) або сірчистий газ SO2. Цей оксид використовують і для відбілювання цукру.
Вуглекислий газ CO2 використовують для газування напоїв, а також у виробництві цукру.
 
Оксиди використовують для боротьби з вогнем.
  
Як надійний засіб для боротьби з вогнем використовують гідроген оксид, тобто воду H2O, а також силіцій оксид SiO2 у вигляді піску.
Вуглекислий газ CO2 не підтримує горіння, тому ним заповнюють вогнегасники.