Методична рекомендація:

Теорія

Номер Назва Опис
1. Поняття електронегативності елементів Ознайомлення з поняттям електронегативності. Встановлення закономірностей її зміни в залежності від будови атома і положення елемента в Періодичній системі. Застосування ЕН для характеристики взаємодії між атомами різних елементів.

Завдання

Номер Назва Вид Складність Бали Опис
1. Найбільш електронегативний елемент 1 вид - рецептивний легке 1Б. Із запропонованих елементів необхідно визначити найбільш електронегативний.
2. Що таке електронегативність 1 вид - рецептивний легке 1Б. Засвоюється вміння правильно вказати визначення електронегативності.
3. Зміна електронегативності в періоді і групі 1 вид - рецептивний легке 2Б. Закріплюються знання закономірностей зміни електронегативності хімічних елементів у періодах і групах Періодичної системи.
4. Зміщення електронів при утворенні зв'язку 2 вид - інтерпретація середнє 3Б. Відпрацьовується вміння визначати напрямок зміщення електронів при утворенні сполуки атомами хімічних елементів.
5. Порівняння електронегативності елементів 2 вид - інтерпретація середнє 3Б. Засвоюються навички порівняння електронегативності елементів.
6. Порядок зміни електронегативності елементів 2 вид - інтерпретація середнє 3Б. Тренується уміння визначати зміну електронегативності за положенням елементів у Періодичній системі.
7. Порівняння неметалічних властивостей елементів 3 вид - аналіз важке 4Б. Відпрацьовуються навички порівняння неметалічних властивостей елементів.
8. Обери правильні твердження 3 вид - аналіз важке 6Б. Засвоюються знання про електронегативність і закономірності її зміни в періодах і групах.
9. Визначення зарядів атомів у складній речовині 3 вид - аналіз важке 4Б. Тренуються навички визначення зарядів атомів у сполуці.
10. Послідовність збільшення електронегативності елементів у групі 3 вид - аналіз середнє 3Б. Запропоновані елементи необхідно розташувати у порядку збільшення їх електронегативності. Тренується уміння визначати зміну електронегативності за положенням елементів у Періодичній системі.
11. Послідовність зменшення електронегативності елементів у групі 3 вид - аналіз середнє 3Б. Запропоновані елементи, що містяться у одній групі, необхідно розташувати у порядку зменшення їх електронегативності. Тренується уміння визначати зміну електронегативності за положенням елементів у Періодичній системі.
12. Послідовність збільшення електронегативності елементів у періоді 3 вид - аналіз середнє 3Б. Запропоновані елементи, що містяться в одному періоді, необхідно розташувати у порядку збільшення їх електронегативності. Тренується уміння визначати зміну електронегативності за положенням елементів у Періодичній системі.
13. Послідовність зменшення електронегативності елементів у періоді 3 вид - аналіз середнє 1Б. Запропоновані елементи необхідно розташувати у порядку зменшення їх електронегативності. Тренується уміння визначати зміну електронегативності за положенням елементів у періодичній системі.

Тести

Номер Назва Рекомендований час: Складність Бали Опис
1. Тренування з теми «Електронегативність хімічних елементів» 00:07:00 середнє 12Б. Відпрацьовуються знання поняття «електронегативність» і закономірностей її зміни в Періодичній системі. Тренуються навички порівняння електронегативності хімічних елементів.

Перевірочні тести (приховані від учнів)

Номер Назва Рекомендований час: Складність Бали Опис
1. Домашня робота з теми «Електронегативність хімічних елементів» 00:10:00 середнє 16Б. Закріплюються знання визначення електронегативності елемента, закономірностей зміни електронегативності у групах і періодах. Відпрацьовуються уміння порівнювати електронегативності атомів, визначати зміщення електронів у молекулі, металічні і неметалічні властивості елементів.
2. Перевірна робота з теми «Електронегативність хімічних елементів» 00:12:00 середнє 15Б. Перевіряються знання поняття «електронегативність», закономірностей її зміни у періодах і групах, вміння порівнювати електронегативності елементів.