Методична рекомендація:

Методичні вказівки

Номер Назва Опис
1. Методична рекомендація

Теорія

Номер Назва Опис
1. Дієприкметник як особлива форма дієслова Это упражнение сейчас создётся

Завдання

Номер Назва Вид Складність Бали Опис
1. Активні дієприкметники 1 вид - рецептивний легке 1Б. Завдання передбачає вибір декількох правильних варіантів рядків, у яких всі дієприкметники активні.
2. Пасивні дієприкметники 1 вид - рецептивний легке 2Б. Завдання передбачає вибір декількох правильних варіантів рядків, у яких всі дієприкметники пасивні.
3. Знайди дієприкметники 1 вид - рецептивний легке 1Б. Тестове завдання на удосконалення навичок відрізняти дієприкметники від інших форм дієслова.
4. Одним словом 2 вид - інтерпретація середнє 4Б. Вправа на формування вмінь утворювати дієприкметники та удосконалення знань про активні та пасивні дієприкметники.
5. Прикметник/дієприкметник 2 вид - інтерпретація середнє 6Б. Вправа на удосконалення навичок у розрізненні прикметників та дієприкметників.
6. Знайди дієприкметник-присудок 2 вид - інтерпретація середнє 1Б. Завдання на вибір правильного варіанта речення, у якому дієприкметник виконую синтаксичну роль присудка.
7. Вид та час дієприкметників 3 вид - аналіз середнє 3Б. Завдання на удосконалення навичок визначати граматичні категорії виду та часу дієприкметників.
8. Творення активних дієприкметників 3 вид - аналіз середнє 2Б. Вправа на формування навичок утворювати дієприкметники активного стану.
9. Творення пасивних дієприкметників 3 вид - аналіз середнє 2Б. Вправа на формування навичок утворювати дієприкметники пасивного стану минулого часу.
10. Вправа-конструктор 3 вид - аналіз середнє 2Б. Формування навичок визначати синтаксичну роль дфєприкметника та із слів утворювати речення.

Тести

Номер Назва Рекомендований час: Складність Бали Опис
1. Тренування з теми «Дієприкметник як особлива форма дієслова» 00:10:00 середнє 5Б. Вправи на закріплення теоретичний знань та практичних навичок про дієприкметник як особливу форму дієслова.

Перевірочні тести (приховані від учнів)

Номер Назва Рекомендований час: Складність Бали Опис
1. Домашня робота з теми «Дієприкметник як особлива форма дієслова» 00:20:00 середнє 11Б. Вправи на закріплення умінь та навичок з теми «Дієприкметник як особлива форма дієслова».
2. Перевірна робота «Дієприкметник як особлива форма дієслова» 00:20:00 середнє 8Б. Завдання на перевірку сформованості знань, умінь та навичок учнів з теми «Дієприкметник як особлива форма дієслова».