Методична рекомендація:

Методичні вказівки

Номер Назва Опис
1. Методична рекомендація

Теорія

Номер Назва Опис
1. Дієслово як самостійна частина мови Теоретичні відомості про дієслово як самостійну частину мови: загальне значення та форми дієслова.
2. Морфологічні ознаки та синтаксична роль дієслова Теоретичний матеріал про граматичні категорії дієслова та синтаксичну роль.
3. Види дієслів Теоретичний матеріал з теми «Види дієслів».
4. Перехідні та неперехідні дієслова Теоретичний матеріал з теми «Перехідні та неперехідні дієслова».

Завдання

Номер Назва Вид Складність Бали Опис
1. Вибір варіанта відповіді 1 вид - рецептивний середнє 1Б. Систематизація вивченого теоретичного матеріалу про дієслово як частину мови.
2. Вид дієслова 1 вид - рецептивний легке 1Б. Завдання на утворення дієслів доконаного та недоконаного видів.
3. М'який знак у дієсловах 1 вид - рецептивний легке 2Б. Тренувальне завдання на орфограму «М'який знак у дієсловах а -ться, -шся».
4. Визначення форм дієслова 2 вид - інтерпретація середнє 3Б. Вправа на формування вмінь визначати форми дієслова.
5. Перехідні/неперехідні дієслова 2 вид - інтерпретація середнє 2Б. Вправа на закріплення теоретичних відомостей про перехідні та неперехідні дієслова, уміння їх розпізнавати.
6. Особові дієслова 3 вид - аналіз середнє 1Б. Завдання на вміння розрізняти форми дієслова та виділяти особові дієслова.
7. Будова дієслів 3 вид - аналіз середнє 3Б. Розбір дієслів за будовою.
8. Творення видових пар 3 вид - аналіз середнє 2Б. Завдання на формування навичок утворювати від інших частин мови дієслова доконаного та недоконаного видів.

Тести

Номер Назва Рекомендований час: Складність Бали Опис
1. Тренування з теми «Дієслово як самостійна частина мови» 00:15:00 середнє 10Б. Закріплення теоретичного матеріалу про дієслово як самостійну частину мови, формування умінь розрізняти дієслова доконаного та недоконаного видів, визначати перехідність, закріплення орфографічних навичок.

Перевірочні тести (приховані від учнів)

Номер Назва Рекомендований час: Складність Бали Опис
1. Домашня робота з теми «Дієслово як самостійна частина мови» 00:25:00 середнє 11Б. Узагальнення та перевірка сформованості знань, умінь та навичок з теми «Дієслово як самостійна частина мови».
2. Перевірна робота з теми «Дієслово як самостійна частина мови» 00:25:00 середнє 11Б. Перевірка рівня сформованості умінь та навичок учнів визначати вид дієслів, перехідність, розрізняти форми дієслова, знання теоретичних відомостей про самостійну частину мови.