Розділові знаки в складнопідрядних реченнях з однорідною підрядністю
За своєю структурою СПР з однорідною підрядністю схожі на речення, ускладнені однорідними членами. Тому й розділові знаки ставимо за тими ж правилами.
1. Між однорідними підрядними реченнями, що не з'єднані сполучниками сурядності, ставимо кому.
Приклад:
Було це в лубенських лісах над тихою Сулою, де дзвінко булькають у воду важкі жолуді, де блакитна ракша з верхівки високого дуба милується своїм райдужним відбитком у ясному плесі (О. Донченко).
2. Між однорідними підрядними реченнями, що з'єднані неповторюваними сполучниками і, й, та, або, чи, кома не ставиться.
Приклад:
Коли настали холоди й зовсім облетіло листя, тато поспилював сухі гілки (М. Слабошпицький).
3. Між однорідними підрядними реченнями, якщо вони поширені й мають свої розділові знаки, ставиться крапка з комою.
Приклад:
Люблю кмітить, як на постатях лягає жень кожного женця під серпами, неначе стерня застеляється жовтими хустками; як під косами лягають обважнілі од зерна колоски; як покоси вкривають рядочками жовту стерню (І. Нечуй-Левицький).
4. Між однорідними підрядними реченнями, якщо вони з'єднані повторюваними сурядними сполучниками, ставиться кома перед другим і наступними сполучниками.
Приклад:
Я говорив до собаки. Казав,  що даремно він мене боїться, і що нічого поганого йому не зроблю, і що може до нас приходити скільки завгодно — я завжди його годуватиму (М. Слабошпицький).
Зверни увагу!
У складнопідрядних реченнях з однорідною підрядністю в другій і наступних підрядних частинах сполучник чи сполучне слово можемо пропускати, щоб уникнути небажаного повторення. Між цими частинами  вживаємо сполучник сурядності.
 
Коли уроки скінчилися і галаслива хлоп'яча ватага викотилася з шкільного подвір'я за ворота, Славко раптово глянув уздовж вулиці і навіть не одразу повірив своїм очам (М. Слабошпицький).
Розділові знаки в складнопідрядних реченнях з неоднорідною та послідовною підрядністю
При неоднорідній підрядності кожна підрядна частина відокремлюється від головної комою.
Приклад:
Кожен, хто  вперше побачить сад, подумає,  які ж ото молодці посадили дерева  (М. Слабошпицький).
При послідовній підрядності кожна наступна підрядна відокремлюється від попередньої комою.
Приклад:
Не побачивши ніде нікого, півень підозріло дивився на папугу, що сидів на тину й удавав, наче то зовсім не його витівки  (М. Слабошпицький).
Розділові знаки при збігу сполучників чи сполучних слів
Кому при збігу двох підрядних сполучників чи сполучних слів ставимо тільки тоді, коли підрядну частину, що починається другим сполучником, можна вилучити чи переставити без шкоди для змісту речення.
Приклад:
Тільки-но встиг Валь переповісти Гномові, що, як виросте, вивчатиме життя всяких тварин і вже читає про них книжки, аж тут і з'явився собака (М. Слабошпицький). — Тільки-но встиг Валь переповісти Гномові, що вивчатиме життя всяких тварин, як виросте, і вже читає про них книжки, аж тут і з'явився собака.
При збігові двох підрядних сполучників перед другим із них кома не ставиться тоді, коли в наступній підрядній частині є співвідносні слова то, так.
Приклад:
Люди пізнаються не з першого погляду, а ось так, у далекій дорозі, бо коли їх уперше знайомили, то харківський супутник сподобався Марії своєю поважністю, статечністю, сказати б, звичністю (За П. Загребельним).
Між сурядним сполучником та підрядним сполучним словом (а коли, а доки, але тоді тощо) кому не ставимо.
Приклад:
Я намагався підійти, але як тільки рушив, собака відбігав аж до воріт (М. Слабошпицький).