Методична рекомендація:

Теорія

Номер Назва Опис
1. Одиничне коло Одиничне коло, поняття кута, приклади.
2. Числове коло, макети числового кола Вводиться поняття числового кола, визначається довжина дуг, розглядаються 2 основні макети числового кола.
3. Числове коло в координатній площині Визначаються координати точок в координатній площині, складені таблиці координат для двох макетів числового кола.

Завдання

Номер Назва Вид Складність Бали Опис
1. Одиничне коло, квадранти 2 вид - інтерпретація середнє 1Б. Визначення квадранта, в якому знаходиться цей кут.
2. Числове коло 1 вид - рецептивний легке 5Б. Визначається положення на числовому колі чисел.
3. Визначення чисел, відповідних точці 1 вид - рецептивний легке 1Б. Знаходяться числа, відповідні точці на числовому колі.
4. Відповідність точок числовому колу. 1 вид - рецептивний легке 1Б. Використовуючи макет числового кола, приходимо до висновку, які числа відповідають заданим точкам.
5. Визначення координат точок 1 вид - рецептивний легке 1Б. Визначаються координати точок, що знаходяться на числовому колі в координатній площині.
6. Довжина дуги на числовому колі, поділеному точками. 1 вид - рецептивний середнє 3Б. Визначається довжина дуг числового кола, якщо числове коло поділене точками. У завданні 2 чверть поділена точкою на 2 рівні частини, а 3 чверть поділена на три рівні частини.
7. Довжина дуги на числовому колі. 2 вид - інтерпретація середнє 2Б. Визначається довжина дуг на числовому колі, якщо числове коло поділене точками.
8. Симетрія точок на числовому колі 2 вид - інтерпретація середнє 2Б. За допомогою малюнків приходимо до висновку про симетрії точок на числовому колі. Показується симетрія відносно центру та осі. Йде порівняння з розташуванням цих же точок на числовій прямій.

Додаткові завдання (Мій+)

Номер Назва Вид Складність Бали Опис
1. Належність точок до числового кола Інший середнє 1Б. Визначається належність точок числового кола, порівнюючи їх координати з радіусом. Важливо зрозуміти, що вони не можуть бути більше радіуса, взятого за модулем.
2. Розташування точок на числовому колі. Інший важке 1Б. Визначається положення точок на числовому колі, що відповідає заданим числам.
3. Порівняння абсциси і ординати точки. Інший важке 1Б. Спираючись на знання розташування точок на числовому колі, порівнюються абсциси і ординати точок.
4. Відповідність між числами і точками числового кола. Інший важке 1Б. Визначення відповідності чисел і точок на числовому колі, якщо ордината точок задовольняє цій нерівності.

Додаткові завдання, приховані від учнів (Мій+)

Номер Назва Вид Складність Бали Опис
1. Числа, що відповідають точкам дуги Інший середнє 1Б. Визначаються числа, яким на числовому колі відповідають точки, що належать відкритій дузі.
2. Визначення множини точок дуги Інший важке 1Б. Знаючи абсцису точки, даної нерівністю, визначається множина чисел, яким вона відповідає.
3. Знаки абсциси і ординати заданої точки Інший середнє 2Б. Визначається чверть, в якій знаходиться задана точка, тоді знаки абсциси і ординати заданої точки.
4. Робота з другим макетом числового кола Інший легке 1Б. Перевіряються знання по другому макету числового кола. На числовому колі знаходимо точку, яка відповідає числу.

Тести

Номер Назва Рекомендований час: Складність Бали Опис
1. Тренування з теми «Числове коло» 00:10:00 легке 6Б. Використовуючи макет числового кола, визначається відповідність між точками і числами на числовому коліі, їх розташування в чвертях.

Перевірочні тести (приховані від учнів)

Номер Назва Рекомендований час: Складність Бали Опис
1. Домашня робота з теми «Числове коло» 00:15:00 середнє 6Б. Пропонуються завдання по визначенню чверті, в якій знаходиться точка, за визначенням координат точки, за визначенням знака абсциси і ординати.
2. Перевірочна робота з теми «Числове коло» 00:20:00 середнє 7Б. Перевіряються знання з числового кола і з числового кола в координатній площині. Пропонуються завдання різного степеня складності.