Травна система добре диференційована на відділи: рот (з зубами) — глоткастравохідшлуноккишечниканальний отвір. У риб є печінка з жовчним міхуром і підшлункова залоза — їх соки допомагають травленню їжі у кишечнику.

Дихальна система міститься в області глотки. У глотці є зяброві щілини, розділені міжзяброві перегородками, на яких є зябра (органи дихання).
До чотирьох пар вертикальних кісткових зябрових дуг (що виконують функцію опори) прикріплюються зяброві пластини, розділені на війчасті зяброві пелюстки. Усередині них проходять тонкостінні, розгалужені на капіляри кровоносні судини. Через стінки капілярів відбувається газообмін: поглинання з води кисню і виділення вуглекислого газу. Вода рухається між зябровими пелюстками завдяки скороченню мускулатури глотки і руху зябрових кришок.
З боку глотки кісткові зяброві дуги мають зяброві тичинки. Вони оберігають ніжні зябра від засмічення харчовими частинками.
 
будова зябер підписи.png
 
Кровоносна система риб є замкнутою. Серце — двокамерне, складається з одного передсердя і одного шлуночка. Через серце проходить венозна кров (містить вуглекислий газ). Кров насичується киснем і стає артеріальною в зябрах.


 кровоносна система.png
  
У риб одне коло кровообігу:
 
  • венозна кров від шлуночка серця через черевну аорту по вхідним зябровим артеріям надходить у зябра, де кров стає артеріальною (віддає вуглекислий газ і збагачується киснем);
  • артеріальна кров по вихідним зябровим артеріям надходить у спинну аорту та постачає кров до внутрішніх органів. В органах і тканинах кров віддає кисень, насичується вуглекислим газом (стає венозною) і по венах надходить у передсердя серця.
Нервова система
Центральна нервова система (ЦНС) складається з головного і спинного мозку. Головний мозок має п'ять відділів, кожен з яких виконує свої функції:
  
  • передній мозок (містить центри нюху, контролю поведінки тварини і рефлексів);
  • проміжний мозок;
  • середній мозок (містить центри зору);
  • мозочок (координація рухів і рівноваги);
  • довгастий мозок (центри слуху, дотику, регуляції дихання, кровообігу, травлення).
Довгастий мозок поступово переходить у спинний мозок, який являє собою довгий білий тяж, розташований у каналі хребта. Цей канал утворений отворами хребців, сполучених одні з одними.
 
Від головного мозку відходять черепно-мозкові нерви (вони забезпечують роботу органів чуттів і деяких внутрішніх органів).

Від спинного мозку відходять спинномозкові нерви (вони регулюють злагоджену роботу м'язів тіла, органів руху, внутрішніх органів).

Органи виділення представлені стрічкоподібними первинними нирками.
Процес виведення сечі складається з наступних етапів. Кров проходить по кровоносних судинах нирок, з неї відфільтровуються шкідливі речовини і утворюється сеча. Сеча надходить по сечоводу в сечовий міхур, а з нього по сечівнику виводиться з тіла.